Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Anestezide skandal! Ameliyattaki hasta uyanık kaldı...

Anestezide skandal! Ameliyattaki hasta uyanık kaldı...

Avustralya'da yaşayan bir hasta anestezi uzmanının dalgınlığı sonucu tam olarak uyuşturulamadı ve tüm ameliyatı hissetti.

08.12.2015 12:49

34 yaşındaki hasta baygın gibi göründüğü ve ses çıkaramadığı için bütün ameliyat boyunca acı hissetti.

Vücudu seyirmeye başladı

İsmi açıklanmayan ve 2013 yılı Şubat ayında bademcik operasyonu geçiren erkek hasta ameliyat sırasında ani kıpırdanma, seyirme gibi tepkiler verince ve kan basıncı yükselince doktorlar bir şeyin ters gittiğinden şüphelendi.

Anesteziyi sağlayan aleti doğru ayarlayamadı

Ameliyat bitince tüm operasyon sırasında uyanık olduğunu söyleyen hasta hiçbir şekilde hareket edemediğini belirtti. Anestezi uzmanı Dr. Biing-Lin Yin anesteziyi sağlayan aletin ayarlarını doğru yapamadığı için yaşanan duruma şöyle bir açıklamada bulundu "Hasta bu hata yüzünden sadece fiziksel rahatsızlık ve acı değil ayrıca duygusal ve psikolojik olarak da acı çekmiştir." Aynı anda birçok işi yaptığını itiraf eden Dr. Yin, hastanın notlarını aldığını ve bir kere de cep telefonunu kontrol ettiğini söyledi.

Dr. Yin bu hatası yüzünden suçlu bulunurken, anestezi güvenliği dersi alma cezası verdi. Dr. Yin'in 2011 yılında da bir hastaya sezaryen sırasında yanlış kan verdiği ortaya çıktı.

Yorumlar | 0
üye profil