Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Anadolu yakasına yeni metro

Anadolu yakasına yeni metro

Kadıköy-Kartal hattının devamı olarak yapılan ve test sürüşleri tamamlanan Kadıköy-Kaynarca metro hattı için geri sayım başladı.

27.09.2016 10:28

Anadolu yakasındaki trafiği rahatlatması amacıyla yapılan Kadıköy-Kaynarca metrosunda çalışmalar tamamlandı. Test sürüşleri de sona eren metro hattı Kartal'a kadar hizmet veriyordu. Yeni yapılan çalışmalarla birlikte metro hattı Kaynarca'ya kadar uzatıldı. Test sürüşleri tamamlanan yeni hat sayesinde Kadıköy-Kaynarca arası 35 dakikaya kadar düşecek.

Test sürüşleri tamamlandı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaları yürütülen ve test sürüşleri de tamamlanan Kadıköy-Kartal hattının devamı olan Kartal-Kaynarca hattı hizmete girmek için artık gün sayıyor.

Açılış tarihi 25 Eylül olarak açıklanan ancak protokol katılımının program yoğunluğundan açılışı ertelenen hat, Kadıköy-Kaynarca arasını 35 dakikaya indirecek.

Kadıköy-Kartal hattının devamı
Kadıköy-Kartal hattının devamı olarak yapımına Mayıs 2013 yılında başlanan metro hattının, inşasının tamamlanmasının ardından önceki günlerde test sürüşleri de başarıyla sonuçlanmıştı fakat hizmete hazır olan hat bir türlü protokol programlarının yoğunluğundan açılamamıştı.

Bir hafta içinde açılacağı belirtilen Kartal-Kaynarca arasındaki 4.4 kilometre uzunluğundaki hat sayesinde Kadıköy’den Kaynarca’ya ulaşımın süresi 35 dakikaya düşecek.

Yeni hat ile birlikte hangi duraklar eklendi?
Hat üzerinde sırasıyla Yakacık, Adnan Kahveci, Pendik ve Tavşantepe istasyonları hizmet verecek.  

Taksim'e kesintisiz ulaşım
Metro hattının Marmaray ve metrobüs bağlantısı sayesinde Taksim, Atatürk Havalimanı gibi merkez bölgelere kesintisiz ulaşım sağlanacak.

Kaynarca’dan (Tavşantepe) Sabiha Gökçen Havalimanı’na uzanacak diğer metro hattının çalışmaları da devam ediyor.

Bu hattın tamamlanmasıyla da Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na kesintisiz ulaşmak mümkün olacak.

Yapımı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 7.4 kilometre uzunluğundaki hat üzerinde dört istasyon bulunacak.

Ayrıca hat Kartal-Kaynarca ile sınırlı kalmayacak. Tuzla’ya kadar uzatılacak hattın ihalesinin de yapıldığı belirtildi.

Yorumlar | 0
üye profil