Ameliyattan sonra X-Ray cihazında sinyal verdi şoke eden gerçek hastanede ortaya çıktı

İstanbul'da yaşayan 28 yaşındaki Mücahit E.'nin uyluk kemiğinde eğrilik vardı. Bu durumdan şikayetçi olan Mücahit E., daha iyi olabilmek umuduyla hastanede bıçak altına yattı. Ameliyatta kalçasına platin takıldı, ağrıladı dinmedi. X-ray cihazından geçerken de sinyal verdiğini fark etti ve bu durumdan şüphelendi. Bir şeylerin ters gittiği belliydi. 28 yaşındaki genç ardından hastanenin yolunu tuttu ve şoke eden gerçeği burada öğrendi. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2020 11:37
Değiştirme Tarihi: 13.11.2020 11:37
Ameliyattan sonra X-Ray cihazında sinyal verdi şoke eden gerçek hastanede ortaya çıktı

Özel bir firmada çalışan 28 yaşındaki Mücahit E., ayağındaki sorun nedeniyle istediği gibi yürüyemiyor ve koşamıyor. Hatta hareket etmekte de zorlanan Mücahit E., geçtiğimiz yıl ağrılara daha fazla dayanamayıp İstanbul Sarıyer'deki hastaneye başvurdu. 

Mücahit'in uyluk kemiğinde eğilme vardı ve genç adam ameliyat edildi. Uyluk kemiği düzletildi ve kalçasına da ameliyatta platin yerleştirildi.

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman Demir'in haberine göre, ameliyatın ardından günler geçmiş fakat genç adamın ameliyat sonrası ağrıları hiç dinmemiş, gün geçtikçe artarak devam etmişti. İş hayatına yeniden dönemeyen Mücahit, psikolojik bunalıma girmiş, ağrıları nedeniyle de huzursuzluk çekmeye devam etmişti. Genç, geçtiğimiz günlerde arkadaşlarıyla bir AVM'ye gidip eğlenmek istediğinde X-ray cihazından geçtiğinde ise sinyal vermişti. Mücahit E. üzerinde herhangi bir metal eşya olmamasına cihazın sinyal vermesiyle bir sıkıntı olduğunu anladı. Çünkü ayağına takılan platin sinyal vermeyen bir yapıya sahipti.

PLATİN TAKILIRKEN MATKAP KIRILMIŞ

Özel bir hastaneye başvurarak durumu belirten genç adam, röntgen cihazına girdiğinde ise büyük bir şok yaşadı. Genç, kalçasına platin takılırken kullanılan matkabın ucunun kırılmış olduğunu, platinle birlikte kemiğine saplandığını ve doktorların durumu fark etmeyerek ameliyatı bitirdiğini öğrendi. Yaşadığı şaşkınlık sonrası ameliyat olduğu hastaneye yeniden başvurarak, kendi ameliyatını yapan doktorla yeniden görüşmek istediğinde ise yine iddiaya göre ameliyatı gerçekleştiren doktor, gencin kemiğine saplanan matkap ucunu öğrenmesine rağmen görüşmeyi reddetmişti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan genç adam olayla ilgili şikayetçi oldu. Röntgen cihazındaki matkap ucunun ameliyat personelleri tarafından ihmal sonucu unutulduğundan doktorların görevlerini kötüye kullandığını yapılan bu hata nedeniyle zor günler geçirdiğini kaydeden genç adam, şikayet dilekçesinde 'Yeniden ameliyat olmam ayağımı kaybetmeme neden olabilir. Çünkü matkabın ucu kemiğimle bağdaşmış durumda' dedi. Mücahit E.'nin ihbarı üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.