Altın fiyatlarında son durum! Uzmanlar yorumladı!

Altının ons fiyatı, gün içerisinde en yüksek 1899 dolar seviyesini görürken; ons altın şu dakikalarda ise yüzde 0.78 oranında düşüşle 1883 dolardan işlem gördü. Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk, altın fiyatlarındaki son durumu değerlendirdi. 

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2020 14:46
Değiştirme Tarihi: 30.09.2020 14:48
Altın fiyatlarında son durum! Uzmanlar yorumladı!

Geçen hafta 450 TL civarına kadar gerileyen gram altında toparlanmanın oldukça hızlı olduğunu belirten Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk, "475 TL civarı test edildi. Bu aşamada kısa süreli kar realizasyonları görebiliriz. Ons altında önemli bir hareket yapısı yok. Küresel bazda risk iştahı yükselince ons altın da yükseliyor, diğer yandan risk iştahı düşünce ons altın da baskı altında kalıyor. Bu aşamada risk iştahının zayıf seyretmesini bekliyorum. Bu nedenle ons altında da baskı görebiliriz.

ANA TREND POZİTİF

Dolar kurunda ise son günlerde yaşanan yükselişlerin ardından sınırlı da olsa kar satışları geldiğini görmekteyiz. Gram altında ana trend pozitif şekilde kalmaya devam ediyor. Ana trend desteğim 450 TL’de yer alıyor. Bu seviye üzerinde kalındığı her durumda düşüşler fırsatı vermeye devam edebilir. Geçen hafta yaşandığı gibi... Ancak dirençlerden de kar satışları önerebilirim. Burada 475-477 TL bölgesini kritik bölge olarak izliyorum. Bu bölgelerden gram altında aşağı yönde düzeltme görebiliriz" bilgilerini paylaştı.

(bigpara)