Altın fiyatlarında son durum ne? 2 Şubat güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatları

Altın fiyatları ne kadar oldu sorusunun yanıtı, altına yatırım yapmış olan binlerce vatandaş tarafından merak edilip araştırılmaya devam ediyor. Altın fiyatları sabahın erken saatlerinde piyasaların açılmasıyla birlikte sorgulanmaya başladı. Düşüşte olan altın yatırımcısının yüzünü bugünde güldürmedi. Peki, altın fiyatlarında son durum ne? 2 Şubat güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatları.

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2021 09:30
Değiştirme Tarihi: 02.02.2021 09:30
Altın fiyatlarında son durum ne? 2 Şubat güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatları

Altın fiyatları sabahın erken saatlerinden itibaren ekonomi gündemini takip eden birçok kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Altın yatırımcısının büyük bir merakla araştırdığı altın fiyatları bugünde dalgalanmayı sürdürdü ve düşüşe geçti. Peki, altın fiyatlarında son durum ne? 2 Şubat güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatları.

GRAM ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Gram altın fiyatları her sabah olduğu gibi bu sabah da ekonomi gündemini takip edenlerin özellikle de altın yatırımcısının en çok merak edip araştırdığı veriler arasında yer alıyor. Bilindiği üzere saat 10.00 sıralarında fiyatlar Kapalıçarşı odaklı olarak yeniden revize ediliyor. Ancak saat 07.30'da kaydedilen serbest piyasadaki rakamlara göre gram altın fiyatları 427 lira alış ve 429 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Çeyrak altın fiyatları da tgram altın gibi fiyatlardaki genel değer kaybının etkisiyle güne aşağı yönlü seyirle başladı. Saat 07.30'da kaydedilen verilere göre çeyrek altın fiyatları 685 lira alış ve 700 lira satış fiyatı üzerinden serbest piyasada işlem görüyor.

ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Altın fiyatları son iki haftadır dalgalı bir seyir izliyor. Joe Biden'ın göreve başlaması, Merkez Bakası'nın faiz kararı gibi önemli gelişmelerin ardından altın fiyatları yeni haftaya değer kaybıyla başladı. Öte yandan Avrupa piyasalarında yaşanan pandemi paniği ve yurtiçi piyasalarda dolar TL kurundaki yukarı yönlü hareketliliğin de etkisiyle birlikte altın fiyatları dün öğle saatleriyle birlikte yukarı yönlü seyir izlese ABD Merkez Bankası FED'in faiz kararı sonrasında aşağı yönlü seyir başladı.