Altın fiyatları ne kadar oldu? 9 Şubat güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatları

Altın fiyatları ne kadar oldu sorusunun yanıtı, sabahın erken saatleriyle birlikte yatırımcılar tarafından araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yeni güne hareketli başlayan altın fiyatlarında dalgalanma sürmeye devam ediyor. Peki, altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 9 Şubat güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatları.

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 09:38
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 09:38
Altın fiyatları ne kadar oldu? 9 Şubat güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatları

Sabahın erken saatlerinde piyasaların açılmasıyla birlikte altın fiyatları, yatırımcıları tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aydan bu yana sürekli düşüş grafiğe çizen altının güne yine hareketli başladı. Peki, altın fiyatları ne kadar oldu? İşte 9 Şubat güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatlarında son durum.

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altının fiyatı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın sabit faiz kararı gelince fiyatlar tekrar düşey yönde seyretti. Gram altının önceki kapanış fiyatı 416,46 lira oldu. Gram altın yeni güne yüzde 0.53 hareketle başladı. Altının ons fiyatındaki hareketliliğe karşın dolar kurundaki dalgalanma ile dengelenen gram altın satış fiyatı güncellenmeye devam ediyor.

GRAM ALTIN SATIŞ FİYATI: 418,66 TL

GRAM ALTIN ALIŞ FİYATI: 418,57 TL

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Altın fiyatları bu haftaya ons fiyatındaki ani hareketlilikle başladı. Bugün altının ons fiyatı, 2 bin dolar seviyesinin altında hareketlenerek güne 1.840,64 seviyesinde kaldı. Çeyrek altının önceki kapanış fiyatı 691,00 lira olmuştu. Çeyrek altın yeni güne yüzde 0,43 hareketli başladı. 

ÇEYREK ALTIN SATIŞ FİYATI: 694,00 TL

ÇEYREK ALTIN ALIŞ FİYATI: 682,00 TL

Ons fiyatının 2 bin doların altında kalmasıyla bu sabah çeyrek altın satış fiyatı güncellendi. Aşağıda yer alan linkten Kapalıçarşı anlık ve canlı altın fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Analistler, yeni tip koronavirüs salgınında ikinci dalga endişelerinin altının ons fiyatını son 8 yılın en yüksek seviyelerinde tutmaya devam ettiğini söyledi.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Bu hafta başı itibari ile altının ons fiyatındaki hareketlilik Cumhuriyet altınının da hareketlenmesine neden oldu. Cumhuriyet altını önceki kapanış fiyatı 2.744,00 lira olmuştu. Cumhuriyet altını güne yüzde 0,51 artışla başladı. 9 Şubat 2021 Salı bugün bir Cumhuriyet altını ne kadar?

CUMHURİYET ALTINI SATIŞ FİYATI: 2.758,00 TL

CUMHURİYET ALTINI ALIŞ FİYATI: 2.719,00 TL

Fed Başkanı'nın konuşmasının ardından sert bir şekilde dalgalanan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa oranla hareketlenmeye devam ediyor 1.840,64 lira seviyesinde bulunuyor.

Uzmanlar, Fed'in genişlemeci adımlara devam ettiğini belirterek, bu adımlara paralel dolardaki değer kaybının altının ons fiyatını desteklediğini kaydetti.