Altın fiyatları atak yaptı! İşte uzmanların yorumu!

Altın fiyatları bu hafta başından bu yana yükseliyor. Ons altın ise 1900 dolar sınırında hareket ediyor. İşte altında yaşanan son duruma uzmanların yorumu... 

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2020 09:57
Değiştirme Tarihi: 01.10.2020 09:57
Altın fiyatları atak yaptı! İşte uzmanların yorumu!

Altın fiyatlarının yukarı yönlü bir seyir izlemesiyle ilgili uzmanlardan yorum geldi.

IKON Menkul tarafından hazırlanan analizde şunlar denildi:

"Geçtiğimiz işlem gününde Ons Altın 1903-1885 bandı arasında  dalgalı bir seyir izledi. Ons Altın gün içerisinde birkaç defa 1903  direnç bölgesine doğru ataklar geliştirse de bu bölge yakınlarından  baskılandı ve gün kapanışını 1885 destek bölgesinde gerçekleştirdi. Bu  bölgenin aşağı kırılması halinde değerli madende 1877 ve 1865  seviyeleri sonraki destek bölgeleri olarak takip edilebilir. Yukarıda  ise 1903-1910 bandını ilk direnç bölgesi olarak izlemeye devam  ediyoruz."

Ahlatcı Yatırım Tarafından Hazırlanan Altın Analizi'nde ise şu ifadelere yer verildi:

"Geçtiğimiz Salı günü dikkatler ABD'de gerçekleşecek olan ilk Trump  – Biden canlı yayın başkanlık tartışması üzerinde olmayı sürdürürken, dolar endeksinde aşağı yönlü sınırlı hareketler ve yatırımcılarının ABD ve Avrupa'da daha fazla teşvik beklentilerini değerlendirmesiyle  değerli metalin yukarı yönlü hareketi takip edilmişti.

ABD'deki ilk  başkanlık münazarasının ardından traderların kısa pozisyonlarını  kapatması ile dün, doların birçok para birimi karşısında değer  kazandığı gözlendi.

Dolardaki toparlanmaya ek olarak, Asya ekonomilerinde açıklanan veriler ekonomik iyileşmeyi işaret etmesi  değerli metal üzerinde zaman zaman satış baskılarını yoğunlaşmasına  neden olurken, gün sonunda Ons Altın’ın aşağı yönlü hareketi izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, ons altının 1890 dolar seviyesinde  belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi.

Olası bir yukarı yönlü harekette ise 1898, 1905 ve 1912  destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir." 

(uzmanpara)