Alperen Cihan Çetinkaya kimdir?

İzmir’in ünlü avukatlarından Alperen Cihan Çetinkaya’nın hayatı merak ediliyor… Peki avukat Alperen Cihan Çetinkaya kimdir? İşte ayrıntılar…

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2021 12:56
Değiştirme Tarihi: 16.11.2021 12:56
Alperen Cihan Çetinkaya kimdir?

Fransa’da Strasbourg Schuman Üniversitesi ve Türkiye’de Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tamamladıktan sonra İzmir’de serbest avukatlığa başlayan, Alperen Cihan Çetinkaya; özellikle gayrimenkul ve medya hukuku alanında Türkiye’nin önde gelen avukatlı arasında gösteriliyor.  

Yürüttüğü çalışmaya ilişkin Avukat Alperen Cihan Çetinkaya, İzmir’in gayrimenkul alanında büyüme oranlarını da göz önüne alarak artık bu derneğin İzmir’deki gayrimenkul sektörünün ihtiyaç duyduğu hukuk sinerjisini yaratmak için elzem olduğunu belirtiyor.

Avukat Alperen Cihan Çetinkaya ‘‘Gayrimenkul Hukuku, Türkiye’deki hukuk alanları içerisinde muhtemelen en kapsamlı hukuk alanlarından birisidir. Sürekli güncellenen, doğal olarak da bu alanda çalışanların da sürekli olarak kendini değiştirerek güncellemesi gereken bir alan olduğundan, maalesef ki bu alanda çalışan işinin ehli hukukçu sayısı oldukça az, İzmir’de bu sayı daha da az. Bu nedenle hem bu sayıyı artırabilmek, hem de sürekli değişen ve güncellenen konularla ilgili olarak bilgilendirme ve çalıştayların yapılması, gayrimenkul camiasında yer alan bütün unsurlarla beraber İzmir’de kongrelerin düzenlenmesi ve en mühimi de gayrimenkul hukuku ve ticareti alanında çalışanların bir araya gelmesi için İzmir’de Gayrimenkul Hukuku Derneği’nin kuracağım. Bu bağlamda İzmir’in önde gelen hukukçu ve gayrimenkul sektörünün liderleriyle de görüşmelerim devam etmektedir. Yakın zamanda içinde hayata geçirmeyi planlıyorum.’’ dedi.

İlgili Sayfalar: Playlist