Alpaslan Yıldırım kimdir?

Alpaslan Yıldırım'ın kim olduğu merak ediliyor. Karabük'te dünyaya gelen Yıldırım, 20 bine yakın başarılı ameliyata imza atmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 03.10.2021 17:32
Değiştirme Tarihi: 03.10.2021 17:32
Alpaslan Yıldırım kimdir?

Op. Dr. Alpaslan Yıldırım 1979 yılında Karabük’te doğdu. 1996 yılında Karabük Anadolu Lisesi’nden mezun olan Yıldırım, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne girmeye hak kazanarak eğitim hayatını burada sürdürdü. 2003-2009 yılları arasında İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi ihtisasını tamamlayan Op. Dr. Alpaslan Yıldırım, uzmanlık eğitimi yıllarında özellikle Estetik ve Fonksiyonel Burun Cerrahisi, Kulak Estetiği alanlarında araştırmalar yaparak kişisel gelişimini tamamladı.

Yıldırım, 2009-2010 yılları arasında ise Şanlıurfa Viranşehir Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini gerçekleştirdi. Asistanlık yıllarından itibaren 20 bine yakın ameliyat gerçekleştiren Op. Dr. Alpaslan Yıldırım, Estetik ve Fonksiyonel Burun Cerrahisi konusunda ise yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Bu konuda sayısız vakayı başarılı bir şekilde opere eden Yıldırım, Estetik ve Fonksiyonel Burun Cerrahisi alanında bilimsel çalışmalarına da devam etmektedir. Estetik cerrahinin idealist bir yaklaşımla ele alınması gerektiğine inanan Yıldırım, bilgi birikimini geliştirmek, bilgilerini paylaşmak ve son gelişmeleri takip etmek için yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kongreye katılmıştır.

Op. Dr. Alpaslan Yıldırım, ayrıca Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti), Orta Kulak Cerrahisi konularında da tıp camiasında yetkinliğiyle bilinmektedir.