Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ölen çocukların kimlikleri belirlendi

Ölen çocukların kimlikleri belirlendi

Mannheim'da bir binada çıkan yangında karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden çocukların Türk kökenli Bulgar vatandaşı olduğu tespit edildi.

27.02.2014 16:31

Mannheim şehir merkezinde göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı U6 Sokak'taki 4 katlı bir binada henüz belirlenmeyen bir nedenle çıkan yangında karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu ölen çocukların Türk kökenli Bulgar vatandaşı Beyhan (5), Hüsniye (7) ve Halid (1,5)  İvankova olduğu belirlendi.Çocukların annesi 26 yaşındaki Emine İvankova'nın eşinden ayrı yaşadığı ve yangın sırasında dışarıda olduğu öğrenildi. Yangının çıkış nedenine ilişkin olay yerin inceleme ekipleri evde çalışma yaptı. Yetkililer, yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceğini ifade ettiler.Emine İvankova'nın kuzeni olduğunu ifade eden Mehmet Ahmet, "Sabah annem arayıp evde yangın çıktığını haber verdi. Çocukların annesi aşağıya inmiş, geri döndüğünde yangın çıktığını görmüş. Çok üzgünüz" diye konuştu.Öte yandan polis yetkilileri, gün içerisinde düzenleyecekleri basın toplantısı ile ellerindeki bilgileri kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade ettiler.

Hamburg'daki yangında kundaklama şüphesiHamburg'da 5 Şubat'’ta sığınmacıların ve iltica başvurusunda bulunanların yaşadığı apartmanda çıkan yangında 33 yaşındaki Pakistan uyruklu anne ile 6 ve 7 yaşlarında olan 2 çocuğu yaşamını yitirmişti. Polis, kundaklama sonucu çıkan yangınla ilgili  psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 13 yaşındaki bir genci gözaltına almıştı. (AA)
Yorumlar | 0
üye profil