Almanya'da Türk aileye 'Floyd' şiddeti!

Almanya’nın Mülheim an der Ruhr kentinde, hatalı park yüzünden çıkan tartışmada polis ve Türk aile arasında tartışma yaşandı. Çekici ile aracı götürmek isteyen polis ve aile arasında tansiyon yükselince, polis Türk aileyi darp etti.

Yayınlanma Tarihi: 16.08.2020 10:39
Değiştirme Tarihi: 16.08.2020 10:39
Almanya'da Türk aileye 'Floyd' şiddeti!

Almanya'da yaşanan polis olayı, akıllara ABD'de polisin sert müdahalesi sonucunda hayatını kaybeden George Floyd olayına ilişkin görüntüleri hatırlattı. Hatalı park yüzünden polis ve Türk aile arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi ve polis 17 yaşındaki çocuk ve abisine sert müdahalede bulundu.

OLAY NASIL YAŞANDI?

Geçen cumartesi günü kızına ziyarete gelen kadın, aracını komşusunun garajının önüne park edince garaj sahibi de polisi arayarak şikâyette bulundu. Çekici aracı götüreceği sırada durumu fark eden kadının damadı polisle konuşup cezayı ödedi ve kayınvalidesinin aracının çekiciden indirilmesini sağladı.

Bu sırada ailenin 17 yaşındaki oğlu ile polis arasında bir tartışma başladı. Polisin çocuğu ittiği, ağabeyinin de ‘Kardeşimi rahat bırakın, dokunmayın’ diye polise tepki gösterirken iki kardeşin sert bir şekilde yere yatırılarak kelepçelendiği iddia edildi. Sert müdahaleye tepki gösteren babanın coplandığını, kendisinin de darbedildiğini öne süren anne F. G. kocasının hastaneden darp raporu aldığını polisleri dava edeceklerini söyledi. Darp olayına ilişkin ortaya çıkan görüntüler, ABD’de polisin sert müdahalesi sonucunda hayatını kaybeden George Floyd olayına ilişkin görüntüleri hatırlattı.

Etiketler: almanya - polis - floyd - türk - aile