Almanya'da 350 kişi, katıldıkları eş değiştirme partisinde zehirlendi, faciadan dönüldü

Almanya'da 350 kişi, katıldıkları eş değiştirme partisinde zehirlendi, faciadan dönüldü
Yayınlanma Tarihi: 04.11.2019 13:35
Değiştirme Tarihi: 04.11.2019 13:35

Almanya'da bir eğlence mekanında düzenlenen eş değiştirme (swinger) partisinde, ısıtma sisteminden sızan gaz, mekanda ilişkiye giren 350 kişinin zehirlenmesine neden oldu.

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya bölgesinde dün gece akılalmaz bir olay yaşandı. Hattingen şehrinde düzenlenen swinger partisi az kalsın bir faciayla sonuçlanıyordu.

Şehrin işlek caddelerinden birinde bulunan gece kulübünde düzenlenen swinger partisinde, mekanın tesisatında ve ısınma sisteminde yaşanan bir aksaklık, partiye katılanlarda karbonmonoksit zehirlenmesine neden oldu. Mekanda ilişkiye giren 350’den fazla swinger, gecenin ilerleyen saatlerinde fenalaşmaya başladı.

İÇ ÇAMAŞIRLARIYLA SOKAKTA KALDILAR

Bazı katılımcıların bayılmasıyla birlikte ilk yardım ekipleri ve itfaiye olay yerine çağrıldı. Yerel saatle 22:00 sularında yaşanan olay sonrasında yetkililer mekanı boşaltma kararı aldı. Yaklaşık 11 katılımcı hastaneye kaldırılırken binayı apar topar terk eden katılımcılar iç çamaşırlarıyla dondurucu soğukta kaldı.

Yapılan incelemeler sonucunda fenalaşanların karbonmonoksit sebebiyle bayıldığı ve biraz daha geç kalınması durumunda bu kişilerin yaşamını yitirebileceği açıklandı. Yetkililer, “Mekan çok büyük ve farklı katları vardı” açıklamasını yaparken bir facianın eşiğinden dönüldüğü kaydedildi. Olay yerine 100 ilk yardım ve itfaiye ekibi gelirken, Alman polisi olayla ilgili soruşturma başlatıldığını resmen duyurdu.