Almanya bu doktoru konuşuyor... Koronavirüs hastalarını öldürdü

Almanya'da Essen Kliniği'nde görev yapan bir başhekim, 'Acı çekmelerini önlemek istedim' diyerek, yoğun bakımda kalan ve durumları ağır olan 2 koronavirüs hastasını kasten öldürdü. 

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2020 11:17
Değiştirme Tarihi: 21.11.2020 11:17
Almanya bu doktoru konuşuyor... Koronavirüs hastalarını öldürdü

Almanya'da Essen'de yaşanan korkunç olaya göre 44 yaşındaki bir başhekim, durumları ağır olan 2 koronavirüs hastasını kasten öldürmekle suçlanarak tutuklandı.

DW Türkçe'de yer alan habere göre konuyla ilgili Essen savcılığı ve Essen polisinden açıklama geldi. Yapılan açıklamada başhekimin, hastalara kasıtlı ve yasa dışı olarak ölüme yol açan ilaçlar verdi.

47 ve 50 yaşlarında olan iki hata 13,17 kasım tarihlerinde hayatlarını kaybetmişti. 

Zanlı başhekimin ifadesinde ölüm vakalarından sadece biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan doktorun ifadesinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini ifade ettiği bildirildi.

Essen Üniversitesi Kliniği'nden yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında göreve başladığı aktarılarak, "Hekimin iki vakada, ölmek üzere olan hastalarına, ölüm sürecini hızlandıracak bir madde verdiği ihtimali üzerinde duruluyor" denildi.

Klinik yönetiminin, ölüm vakalarından kuşkulanarak derhal savcılığa ihbarda bulunduğu belirtiliyor.