Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs aşısı için tarih verdi!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, kısıtlamaların kaçınılmaz bir önlem olduğunu belirterek, koronavirüs aşısı için de tarih verdi... 

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 13:29
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 13:29
Almanya Başbakanı Angela Merkel, koronavirüs aşısı için tarih verdi!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Federal Meclis'te yaptığı konuşmada, "Dört hafta önce kısıtlama kararı alınmasaydı bugün ne durumda olacağımız tahayyül bile edilemezdi" dedi. Merkel, yürürlükte olan kısıtlamalar sayesinde temas sayısının yaklaşık yüzde 40 azaldığını ifade ederek enfeksiyon sayısındaki yüksek artışın durdurulduğunu belirtti.

"KAYAK MERKEZLERİ KAPALI OLMALI"

Avrupa'daki tüm kayak merkezlerinin salgın nedeniyle kapatılmasından yana olduğunu belirten Merkel, "Avrupa'da tüm kayak alanlarını kapatıp kapatamayacağımızı oylamaya çalışacağız. Maalesef Avusturya'nın açıklamalarını duyduğumuzda bunu o kadar kolay yapamayız gibi görünüyor. Ancak bu konuda tekrar çabalayacağız" diye konuştu. 

"TÜNELİN SONUNDA BİR IŞIK..."

Koronavirüs aşısı kullanımının başlamasının salgın sorununu hemen çözmeyeceğini kaydeden Merkel, ancak tünelin sonunda bir ışık olduğunu göstermesi bakımından bunun çok önemli olduğunu belirtti. Kış aylarının Kovid-19 nedeniyle zor geçeceğini ancak sabır ve disiplinle bu salgının üstesinden gelinebileceğini de anlatan Merkel, aşı için Noel dönemini işaret etti. Merkel açıklamasında aşıyı yeni yıldan önce yapmaya başlayabileceklerini açıkladı. 

(AA)