Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Alman gazeteciden korkunç IŞİD iddiası! "Bugüne kadar görülmemiş..."

IŞİD lideri Bağdadi'nin izni ile 10 gün militanların arasında kalan Alman gazeteci, örgütün insanlık tarihinin en büyük dinî katliamına hazırlandığı bildirildi.

17.04.2015 10:06

IŞİD'in Suriye ve Irak'ta elinde tuttuğu bölgelere giriş izni verdiği ilk Batılı gazeteci olan Alman Jürgen Todenhöfer, militanların yeni bir katliama hazırlandığını açıkladı. IŞİD lideri Bağdadi'nin izni ile 10 gün militanların arasında kaldıktan sonra geçtiğimiz aylarda ülkesine dönen Alman gazeteci, bir kitap çıkardı. 

Yaşadıklarını kaleme döken Todenhöfer ile Stern dergisi röportaj yaptı. Todenhöfer, gördüklerinden sonra IŞİD'in dinî temizlik aksiyonu planladığı endişesi taşıdığını söyledi. Todenhöfer “onlarla ilgili her şeyi bilmek zorundayız. Onlar soykırımı planlıyorlar. Şimdiye kadar insanlık tarihinde görülenleri gölgede bırakacak dinî bir temizlik hareketi planlıyorlar“ dedi.

Karargah Kafkasya'da iddiası

Öte yandanTürk istihbarat birimlerinin ulaştığı bilgilere göre Suriye ve Irak'ta sıkışan IŞİD karargahını Kafkasya'ya taşıyor. Haberi doğrulayan Rus İstihbarat Servisi de, IŞİD'in Doğu Türkistan üzerinden Çin'e sıçramak istediğini iddia etti. Binlerce kişi katliam korkusu?ile Ramadi'den kaçmaya başladı. IŞİD militanlarının, Anbar vilayetine bağlı Ramadi'de ilerleyişi devam ediyor. Katliam endişesiyle binlerce sivilin bölgeden kaçışı ise sürüyor. Militanlarla çatışan aşiret üyelerinin morali yerinde olsa da silah ve mühimmatları tükeniyor.

300 subay ve polis idam edildi

Tarihin en kanlı terör örgütü IŞİD, Musul'da 300 kişiyi idam etti. Musul'un Telafer ilçesinden gelen aşiret liderleriyle görüştükten sonra basın toplantısı düzenleyen Irak Cumhurbaşkan Yardımcısı Usame Nuceyfi, “Militanların katlettiği 300 kişi eski polis ve subaylardı. Şehri kurtarmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Yorumlar | 0
üye profil