Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

O kazada bilirkişi dedi ki...

Feriköy’de alkollü sürücü Zafer Kadife’nin motosikletine çarparak yaşamını yitiren Gökhan Keptiğ’in öldüğü kazayla ilgili bilirkişi raporu açıklandı.

30.05.2015 12:08

Feriköy’de alkollü sürücü Zafer Kadife’nin motosikletine çarparak yaşamını yitiren Gökhan Keptiğ’in öldüğü kazayla ilgili bilirkişi raporu açıklandı. Bilirkişi Zafer Kadife’yi asli kusurlu, Gökhan Keptiğ’i ise tali kusurlu buldu. Gökhan Keptiğ’in ailesi, bilirkişi raporunda hatalar olduğunu ileri sürerek itiraz etti.

Gökhan Keptiğ’in ölümüyle ilgili Zafer Kadife’yi yargılayan İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz ay olay yerinde keşif yapmıştı. Mahkemenin atadığı bilirkişi olay yerinde ölçümler yaptı, görgü tanıklarıyla konuştu. Bilirkişi raporunu önceki gün görülen son duruşmadan önce mahkemeye gönderdi.

Hürriyet Gazetesi'nden Eyüp Serbest'in haberine göre; Bilirkişi MOBESE görüntülerini de koyduğu raporunda, Gökhan Keptiğ’in yoldaki yamalı alanlardan kaçmak için karşı şeride geçtiğini, karşıdan gelen Zafer Kadife’nin de alkollü olduğu için paniğe kapılarak Gökhan Keptiğ’e çarptığını iddia etti. Bilirkişiye göre Zafer Kadife’nin kaza sırasındaki hızı da kendi iddia ettiği gibi 30-40 kilometre değil çok daha fazlaydı. Bilirkişi raporda Zafer Kadife’nin asli kusurlu, kazaya neden olduğunu iddia ettiği Gökhan Keptiğ’in ise tali kusurlu olduğunu belirtti.

İtiraz ettiler

Gökhan Keptiğ’in ailesinin avukatları duruşmada bilirkişi raporuna itiraz etti ve detaylı inceleme için süre istedi. Avukatların iddialarına göre, MOBESE kayıtlarındaki motosikletli görüntüsü Gökhan’a ait değil. Çünkü o motosikletin görüntüye girmesinden sadece 12 saniye sonra olay yerine ambulans geliyor. Oysa ki görgü tanıkları ambulansın yaklaşık 15 dakika sonra geldiğini iddia ediyorlar.

Kaza nasıl olmuştu?

Beyoğlu’nda bar işleten fotoğrafçı ve yazar Gökhan Keptiğ, 15 Eylül 2014’te tutkunu olduğu Beşiktaş’ın Olimpiyat Stadı’ndaki maçından Feriköy’deki evine dönüyordu. Evine 500 metre kala, Feriköy Mezarlığı’nın yanındaki sokakta Zafer Kadife’nin otomobiliyle çarpıştı. Otomobil 7 metre fren izine rağmen duramayarak elektrik direğine çarptı. Gökhan’ın Triumph marka motosikleti ise ikiye bölünerek 70 metre ileri fırladı. Kaza gecesi yapılan kontrolde 1.16 promil alkollü olduğu tespit edilen Zafer Kadife ertesi gün çıkartıldığı nöbetçi mahkemede serbest kaldı.

Yorumlar | 0
üye profil