Alibeköy'de trafikte tartıştığı kadının aracının kaportasına çıkıp camını kırmıştı... Tahliye edildi

İstanbul Alibeyköy mahallesinde 13 Ağustos günü trafikte tartıştığı Sena Koçak'a hakaret edip, aracının kaportasına çıkarak ön camını kıran Emre Etmeyez, 4 ayrı suçtan 8 yıla kadar hapis istemiyle hakkında açılan davanın ilk duruşmasında tahliye edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 02.10.2020 17:19
Değiştirme Tarihi: 02.10.2020 17:19

Emre Etmeyez, savunmasında "Kimseyi darp etmedim. Yaptığım tek şey arabanın üstüne çıktım. Arabanın ön kaputuna zıpladım. Cama vurarak kırdım. Müşteki küfür ettiği için küfür etmiş olabilirim. Tehdit ve hakarette bulunmadım" dedi.

"ÜÇÜ ÜSTÜME GELDİLER, ŞİKAYETÇİYİM"

Müşteki Sena Koçak ise sanığın aracının yol vermemek için üzerine sürdüğünü, gaza bastığını belirterek kendisine karşı "Gerici" diyerek küfür ettiklerini duyduğunu belirtti. Korkudan aracını durdurduğunu söyleyen Koçak, aracın plakasını almak için telefonla fotoğraf çektiğini, daha sonra sanıkların yanına geldiğini anlattı.

Sanıklar Gülüzar ve Emre'nin kendisine küfür etmeleri üzerine, polise plakayı vereceğini söylediğini, bunun üzerine "Sana fotoğraf çekmeyi göstereceğim" dediğini, sanık Emre'nin arabadan inmesi üzerine kendisini öldüreceğini düşündüğünü, aracın içinde kalmak istemediğini, daha fazla zarar görebileceğini düşündüğünü belirtti. Koçak, "Kendilerine küfür edemezsiniz dedim. o esnada şoka girdim. İnsanlardan yardım istedim. Kendimi korumak maksadıyla telefonla görüntü almaya başladım. Sanık arabanın üzerine çıktı. Emre, 'bana küfür edemezsin' diyerek sol kolumu sıkıştırıp vurdu. Önce kaputu parçaladı. Sonra tekrar üzerine çıkıp cama vurmaya başladı. Ben bu sırada video almaya başladım. Buse ve Gülüzar da yanıma gelip başımın sağ tarafına yumruk attılar. Videoyu sonlandırmama çalıştılar. Gülüzar başımdaki eşarbı çıkartana kadar aşağı doğru çekti. Eşarbım açıldı. Üçü üstüme geldiler. 'Gerici' deyip küfür ettiler. Ben vurmaya çalışmadım, telefonumu almamaları için yapıştım. Hakaret etmedim. Sanıklardan şikayetçiyim" dedi. Müşteki Koçak, söz konusu olaydan psikolojik olarak etkilendiğini de belirterek destek alacağını söyledi. Sanık avukatları, araçta meydana gelen zararı etkin pişmanlık hükümleri kapsamında karşılamak istediklerini de belirttiler. Duruşmada, olayı gören üç kişi de tanık olarak dinlendi. 

TUTUKLU SANIĞIN TAHLİYESİNE KARAR VERİLDİ

Mahkeme, sanık Emre Etyemez'in "mala zarar verme" suçundan tahliyesine karar verildi. Mahkeme, Etyemez hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve karakola imza şeklinde adli kontrol uygulanmasına da hükmetti. Duruşma ertelendi. 

Kaynak: DHA