Ali Babacan'dan flaş açıklama! Koronavirüs yüzünden yoğun bakımda yatıyor!

Koronavirüsle üçüncü haftasında olduğunu söyleyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, babası Hilmi Babacan ile kayınpederinin de koronavirüs tedavisi gördüğünü belirterek, "Kayınpederim üç haftadır tedavi görüyor. Babam ise hastanede yoğun bakımda" açıklamasını yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 15.09.2020 10:19
Değiştirme Tarihi: 15.09.2020 10:19
Ali Babacan'dan flaş açıklama! Koronavirüs yüzünden yoğun bakımda yatıyor!

Katıldığı bir televizyon programında sağlık durumunun sorulduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, "Bugün benim üçüncü haftam Kovid-19'la. İlk hafta, çok insanda bulunan bazı bulgular vardı, şikayetlerim vardı. Ama evde geçti ilk hafta, nispeten daha rahat bir bölüm diyebilirim. Sonra ikinci hafta hastanede tedaviye devam etmek istedi doktorlarımız. 8 gün hastanede kaldım. Genel bulgular iyileşme eğilimine girince, dediler ki tedavi evde devam edebilir. Yaklaşık bir haftadır da evdeyim" dedi. 

AİLESİ DE YAKALANMIŞTI

Eşiyle, oğlu da koronavirüse yakalanan Babacan, ailesiyle ilgili olarak da şunları söyledi: "Eşim ve küçük oğlum benimle aynı gün hastalandılar. İkisi de bir haftada atlattı. Hastane tedavisi gerekmeden evde ikisi de atlattı çok şükür. Kızımızı biraz daha izole bir yerde tuttuk. Kendi çekirdek ailemizde üç kişiyle sınırlı tutabildik rahatsızlığı." 

BABA VE KAYINPEDERİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR 

Öte yandan babasının ve kayınpederinin de tedavi gördüğünü belirten Babacan, "Ama şu anda benim kayınpederim tedavi görüyor üç haftadır. Babam hastanede yoğun bakımda. Babamla bir aydır hiç görüşmüyorduk, koruma altında tutmaya çalışıyorduk ama nasıl kaptı bilemiyorum doğrusu" bilgilerini paylaştı.