Alexone: Tiktok Fenomeni videolarıyla yine dikkatleri üzerine çekti

İhlas Haber Ajansı - “Tiktok'un en iyi içerik üreticilerinden Alexone'ın, 90 Milyon kişi tarafından videoları ve sesleri paylaşıldı. Günlük canlı yayınlarına 400.000 kişi girerek rekorlar kırıyor. Sosyal medya video içerik üreticiliği ve yönetmenliği Alexone kariyerinin en anlamlı basamaklarından biri olarak akıllara kazındı.

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2021 17:13
Değiştirme Tarihi: 28.05.2021 17:27
Alexone: Tiktok Fenomeni videolarıyla yine dikkatleri üzerine çekti

ALEXONE ÖZEL;‘’SOSYAL MEDYA VİDEO YÖNETMENLİĞİ’’,  DÜNYA’NIN ve ÜLKEMİZİN;  DİJİTAL MEDYADA YAPILMIŞ  EN PRESTİJLİ İŞLERİ ARASINA GİRMEYİ BAŞARDI.
‘’SOSYAL MEDYA VİDEO İÇERİK ÜRETİCİSİ VE YÖNETMENLİĞİ’’ İLE FARKINDALIK YARATAN 
ALEXONE ÖZEL; KENDİM İÇİN ‘’YÖNETMENLİK’’ YAPACAĞIM HİÇ AKLIMA GELMEZDİ.
ALEXONE; SOSYAL MEDYA’DA   CANLI YAYINLARI VE TALK SHOWLARI’NIN ;  ‘’DİJİTAL MEDYA YÖNETMENLİĞİ’’ Nİ YİNE KENDİSİ YAPTI.
ALEXONE ÖZEL; ‘’VİDEO İÇERİKLERİ, CANLANDIRMALARI VE SESLENDİRMELERİ ‘’İLE SOSYAL MEDYA’DA  BUGÜNE KADAR YAPILMIŞ EN KALİTELİ  PRODÜKSİYONLARINA   İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR.
Mesleki kariyerine 1998 yılında başlayan Alexone, Çocukluğundan beri sanatla müzikle  iç içe olan bir mesleği olmasını istemiştir. Müzik ve Sanat’a olan düşkünlüğü Özel’i;  hep yeni bir şeyler öğrenmeye teşvik etmesine sebep oldu. 

Fotoğrafçılık, Film ve  Yönetmenlik eğitimi almayı çok isteyen Alexone Özel; 2001 yılında İngiltere’ye giderek Birleşik Krallık’ın önde gelen Sinema okullarından birisi olan LONDRA FİLM OKULU ( London Film School)’da 6 yıl eğitim aldı.  Yönetmenlik anlamında ilk kariyer yolculuğu 2001 yılında bu eğitim sürecinin başlangıcı ile oldu. 
İngiltere’de ; gerek çalıştığı işlerle gerekse sanatsal eğitimi ile farklı bakış açıları yakalayan  Alexone; ‘’Fotoğraf, Sinema, Film ve Yönetmenlik’’ alanında oldukça iyi bir eğitim  almasının yanı sıra iş deneyimleri ile de bunu harmanlayan Alexone 2007 yıılında Türkiye’ye döndü.

Prdüktör  olarak Yönetmenlik kariyeri 2014 yılı ile start verdi. 8 yıldır gerek Prodüktör gerekse Yönetmen olarak oldukça kaliteli işlere imza attı. Yönetmenlik ve prodüksiyonlar anlamında oldukça önemli işlere imza attı.  Süper Star Ajda Pekkan, Lübnanlı Şarkıcı ve İş Kadını Nancy Ajram’la , Güven Yüreyi gibi,   iş, sanat, cemiyet ve bürokrasi  dünyasından bir çok isimle çalıştı. 2018 yılında ilk video klibini Güven Yüreyi için çekti.
2014 yılında başlayan Yönetmenlik Yolcuğunda bir çok kişi , kurum , kuruluş  ile çalışmalar yürütmüş  ve başarılı projeleri hep konuşuldu. Mükemmelliyetçi ve İstikrarlı duruşu her zaman  Produktör ve Yönetmenlik kariyerinde ona kolaylık sağlamıştır.

8 yıldır Yönetmenlik Serüveni , bu sefer  2021 Ocak ayında Tİktok Sosyal Medya Platformuna girmesiyle farklı bir hal alarak, kariyerinde yepyeni bir sayfa açılmasına vesile oldu. Kısa bir zaman aralığında Tiktok için ürettiği video içerikler, seslendirmeler ve canlandrımalar bir anda büyük kitlelerin  dikkatini çekmeye başladı . 
Tiktok  ve İnstagram reels için çekmiş olduğu bütün videolar’ın yönetmenliğini  kendisi yaptı. Videolarında oyunculuk yeteneği;  ses ve görüntü kalitesiyle birleşince bir anda, ‘’Sosyal Medya Mecraları’’nda bugüne kadar yapılmış ilk olma özelliği taşıyan en özel Prodüksiyonlara imza attı. 
Ülkemizde iş dünyasından, sanat yaşamına, cemiyet hayatından bürokrasi hayatına kadar bir çok kesimin   ve Sosyal Medya Fenomenlerinin bile  dikkatini çeken Alexone Özel; ‘’Sosyal Medya Gösteri Adamı’’ olarak sanatsal içerikleri ile dolu Videoları;  Türk Ulusal ve Yerel Basınında yer aldı.  
Tiktok Sosyal Medya Mecrasında her gün canlı yayınlar yaparak ve bu canlı yayınların Yönetmen koltuğuna gene kendi oturan Alexone Özel; Son 1 aydır Tiktok canlı yayınlarında ilk sırada olmaya devam ediyor.
Bunun yanı sıra ‘’İçerik Üreticisi ve Video Yönetmeni’’ meslek kariyeri ise; Yeni Dünya Düzeni’nde kazandığı son mesleği olacaktır.

Etiketler: alexone - tiktok - video - haber