ALES/2 sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte ALES sınav sonuç tarihi

ALES/2 sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen yüz binlerce kişi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan 2021 sınav takvimiyle birlikte, ALES/2 sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. Peki, ALES/2 sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte ALES sınav sonuç tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2021 12:18
Değiştirme Tarihi: 11.10.2021 12:18
ALES/2 sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte ALES sınav sonuç tarihi

ALES/2 sınav sonuçları için geri sayım sürmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler doğrultusunda bu hafta açıklanacak olan ALES sınav sonuçlarıyla ilgili tarih araştırması sürmeye devam ediyor. Peki, ALES/2 sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte ALES sınav sonuç tarihi.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yapılan değerlendirmelerin ardından 2021 ALES sınav sonuçları ÖSYM'nin AİS ekranından erişime açılacak. ALES Sonuçları aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile sorgulanacak. Takvime göre ALES/2 sonuçları 14 Ekim tarihinde yayınlanacak. Ancak, ÖSYM'nin işlemleri erken tamamlaması halinde ALES sonuçları erken tarihte de açıklanabilecek.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’ninhttps://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.