ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM ALES/2 sınav sonuç tarihi

ALES/2 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava 19 Eylül Pazar günü girecek olan adaylar tarafından sorgulanmaya başladı. Yılın ikinci ALES sınavı bu hafta gerçekleşecek. ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimi sonrasında ALES sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM ALES/2 sınav sonuç tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2021 12:23
Değiştirme Tarihi: 17.09.2021 12:23
ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM ALES/2 sınav sonuç tarihi

ALES sınav sonuçlarıyla ilgili tarih araştırması sürmeye devam ediyor. 19 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan ALES/2 sınavı öncesinde, sınava katılım sağlayacak olan yüksek lisans adayları, şimdiden sonuç tarihlerini merak ediyor. Peki, ALES sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM ALES/2 sınav sonuç tarihi.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

ALES sonuçları 14.10.2021 tarihinde erişime açılacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.
Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.