ALES geç başvuru işlemi nasıl yapılır? ALES geç başvuru ücreti ne kadar?

Akademik kariyerlerinden ilerlemek isteyenlerin katılım sağlayacağı ALES sınavı için geç başvuru işlemleri bugün yapılmaya başlandı. Günün sonunda bitecek olan başvuru işlemlerini birçok aday nasıl yapacağını merak ediyor. Peki, ALES geç başvuru işlemi nasıl yapılır? ALES geç başvuru ücreti ne kadar?

Yayınlanma Tarihi: 01.04.2021 13:08
Değiştirme Tarihi: 01.04.2021 13:08
ALES geç başvuru işlemi nasıl yapılır? ALES geç başvuru ücreti ne kadar?

2021 ALES başvurularını tamamlayamayan adaylar için geç başvuru işlemleri bugün başladı. Akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen birçok kişinin gireceği ALES sınavı öncesinde, geç başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı merak ediliyor. Peki, ALES geç başvuru işlemi nasıl yapılır? ALES geç başvuru ücreti ne kadar?

GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Sınav başvuruları elektronik ortamda https://ais.osym.gov.tr/ internet adresi üzerinden, aynı adreste yayımlanan sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapılacak. ALES geç başvuru ücreti ise 217,5 lira olarak belirlendi.

ALES GEÇ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Başvuru işlemleri, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Adaylar T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru yapabilecekler.

İnternet üzerinden başvuruların yapılmasının ardından sınav ücreti yatırılarak başvurular tamamlanacak.7

ALES GEÇ BAŞVURU EKRANI