Alanya'da muhteşem görüntü! Yunuslar vatandaşlara şov yaptı...

Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan İncekum plajında vatandaşlar olağanüstü bir görüntüye şahit oldu. Havaların soğumasıyla birlik boşalan plajlar, yunusların doğal ortamlarına kavuşmalarına olanak sağladı. Denizde adeta şov yapan yunusları vatandaşlar cep telefonlarıyla video çekerek kaydetti.

Yayınlanma Tarihi: 03.12.2020 13:41
Değiştirme Tarihi: 03.12.2020 13:41
Alanya'da muhteşem görüntü! Yunuslar vatandaşlara şov yaptı...

Havaların soğumasıyla birlikte tatilciler Alanya'daki İncekum sahilini boşaltınca, plaj yunuslara kaldı. Dün akşam üzeri plaja balıktutmaya ve yürüyüş yapmaya gelen vatandaşlar, yunusların gösteri ise karşılaştı.

Gün batımında denizin üstünde beliren yunus balıkları, sahilde oturan vatandaşlara gösteri yaptı. Deniz yüzeyine çıkarak dalan yunusların hareketleri, görsel şova dönüştü. Bazı vatandaşlar ise gösteriyi cep telefonlarıyla kaydetmeye çalıştı. Yaklaşık bir saat boyunca zaman zaman su yüzeyine çıkan yunuslar daha gözden kayboldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Balıkçı Işık Şehirlioğlu, yunusların balık avladığını belirterek, “Balık mevsimi açıldı. Onlar da kendi nasiplerini arıyor” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yunusların kendilerine şov yaptığını ifade eden Zeynep Alkoç, “Az önce çok güzeldi. Plajlar sakin olunca, insanlar gidince yunuslar kendi doğal yaşam ortamlarına gelebiliyor. Sahili temiz tutmamız gerektiğini bir kez daha anlamış olduk” diye konuştu.

Etiketler: alanya - yunus - şov