Alanya'da alabora olan teknenin kaptanı serbest: Rüzgar çıkınca...

Kaptanlığını 33 yaşındaki Ali K.'nın yaptığı tur teknesi, Antalya'nın Alanya ilçesinde batmıştı. Olayda 1 kişi hayatını kaybederken, 37 kişi de kurtarılmıştı. Yaşananlar sonrası gözaltına alınan kaptan Ali K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Teknede herhangi bir arıza bulunmadığını söyleyen Ali K., denizdeyken rüzgar çıktığını ve teknenin de bu nedenle alabora olduğunu ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 04.11.2020 16:10
Değiştirme Tarihi: 04.11.2020 16:10
Alanya'da alabora olan teknenin kaptanı serbest: Rüzgar çıkınca...

Alanya'da alabora olup batan tur teknesinin kaptanı Ali K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öncesinde hastanede sağlık kontrolünden geçirilen ve adliyeye sevk edilen Ali K., ifadesinde de çarpıcı ifadeler kullandı. 

Ali K., "Sabah saatlerinde tura çıktık. Yola çıktığımızda görüş mesafesi açıktı. Yarım saat sonra yüzme arası verdik. Sonrasında tura devam ettik. Rüzgar çıkınca tekne alabora oldu. Yola çıkmadan, kaç kişiyle tura çıktığımızı ilgili kurumlara bildirdik. Teknede herhangi bir arıza bulunmuyordu." dedi. 

Hayatını kaybeden Rus turist Daniiar Mukhitov'un (37) cenazesinin Alanya Belediyesi morgundaki savcılık ön incelemesi tamamlandı. Morga gelen Mukhitov'un eşi Alfiia Mukhitova (33) gözyaşlarına hakim olamadı.

Mukhitova'nın cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

NELER OLMUŞTU?

Alanya ilçesinde içinde 5 kişilik mürettebat, 33 Rus turistin bulunduğu tur teknesi dün, Alanya Kalesi Fosforlu Mağarası mevkisinde kıyıdan yaklaşık 50-100 metre açıkta batmış, sahil güvenlik ekiplerince 37 kişi kurtarılmış, bir kişinin de cansız bedenine ulaşılmıştı. Soruşturma kapsamında tekne kaptanı Ali K. ile 4 mürettebat gözaltına alınmış, ifade işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla 4 kişi serbest bırakılmıştı.

Kaynak: AA