Alaçatı ot festivali ne zaman? İşte festival tarihleri

Alaçatı ot festivali ne zaman? İşte festival tarihleri
Yayınlanma Tarihi: 06.03.2019 11:50 | Değiştirme Tarihi: 06.03.2019 11:50

Alaçatı ot festivali için geri sayım başladı. Her yıl baharın gelişini müjdeleyen Alaçatı ot festivali bu yılda büyük bir coşkuyla kutlanacak ve binlerce vatandaşın ziyaret noktası haline gelecek. Peki, Alaçatı ot festivali ne zaman hangi gün yapılacak?

Her yıl nisan ayında düzenlenmekte olan Alaçatı ot festivali için heyecan dorukta. Bu yıl 10. kez düzenlenecek olan Alaçatı ot festivalii hem Türkiye'nin hem de dünyanın birçok yerinden gelecek olan gezginleri ağırlayacak. Alaçatı'nın eşsiz havasıyla bütünleşen birçok ot kokusunun yer alacağı Alaçatı ot festivalinin yapılacağı tarih belli oldu. Peki, Alaçatı ot festivali ne zaman? İşte festival tarihleri.

Alaçatı ot festivaline gitmek isteyen vatandaşlar tarih araştırmasını sürdürmeye devam ediyor. 2010 yılından beri düzenlenmekte olan festivalde bölgede yetişen otlardan yapılan yemeklerle ot çeşitlerinin tanıtılması hedefleniyor. Festival her yıl ilkbahar aylarında yapılıyor. Bu yıl 5-7 Nisan tarihlerinde yapılacak festival, Alaçatı’nın tadını doyasıya çıkarmak isteyenler için paha biçilmez bir fırsat haline geliyor.