Aksaray İl Valiliği'nden flaş karar! Şehir kısıtlamalarda tamamen kapatıldı...

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgınında kısıtlamalar devam ederken, Aksaray İl Valiliği tarafından flaş bir karar alındı ve çok yüksek riskli iller arasında yer alan Aksaray'da pazar günü yaşanan sokağa çıkma kısıtlamasında bakkal ve manavlar da kapatıldı. Tam kapanmanın uygulandığı kentte sadece süt üreticileri, sütlerin günlük toplanması gerektiği için seyreltilmiş şekilde çıkabilecek.

Yayınlanma Tarihi: 07.03.2021 15:18
Değiştirme Tarihi: 07.03.2021 15:18
Aksaray İl Valiliği'nden flaş karar! Şehir kısıtlamalarda tamamen kapatıldı...

Kırmızı kategorideki Aksaray'da dün saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması yarın saat 05.00'a kadar devam edecek. Kentte diğer illerden farklı olarak tam kapanma uygulaması yapılıyor. Bakkal ve manavlar dahil kapatıldı. Kısıtlamalara uyulurken, polis de kentin farklı noktalarında kontrol noktaları oluşturdu. Sağlık Bakanlığı'nın dün yaptığı açıklamada Aksaray'daki vaka sayısı 123,08’den 140,89’a yükseldi.

Vali Hamza Aydoğdu, hafta içi denetimler sırasında yaptığı açıklamada, "Pazar günü istisnalar da ortadan kaldırılarak sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Hiçbir şekilde, hiçbir vatandaşımız sokağa çıkmayacak. Bakkallar, manavlar, parklar dahil olmak üzere her yer kapalı olacak." dedi.

(DHA)