Akıllara durgunluk veren olay! Ölen adamın aylığını çekebilmek için cesedini bankaya götürdü

Brezilya, Sao Paulo'da ekim ayının başlarında akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Ülkede yayın yapan Globo'nun polis raporlarına dayandırdığı habere göre bir kadın, 12 saat önce ölen bir kişinin aylığını çekebilmek için cesedini bankaya götürdü. İnanılması güç olay, banka görevlilerinin şüphelenmesi sonrası fark edildi. 

Yayınlanma Tarihi: 18.10.2020 10:33
Değiştirme Tarihi: 18.10.2020 10:33
Akıllara durgunluk veren olay! Ölen adamın aylığını çekebilmek için cesedini bankaya götürdü

Brezilya'nın Sao Paulo eyaletien bağlı Campinas şehrinde yaşayan bir kadın, 12 saat önce hayatını kaybeden 92 kadının emekli aylığını çekebilmek için, cesedini tekerlikli sandalyeye oturtup bankanın yolunu tuttu. 

Öncesinde telefonla bankayı arayan kadın, ölen kişinin eşiymiş gibi davranıp banka karatının şifresini yenilemek istedi ancak yetkililer bu işlem için kart sahibinin bankaya gelmesi gerektiğini ifade etti. 

Bu sözler üzerine kadın, hayatını kaybeden 92 yaşındaki adamı tekerlekli sandalyeyle bankaya götürdü. 

Tekerlekli sandalyedeki adamın hareketsizliğinin banka çalışanlarının dikkatini çekmesi ve kadının "Kendini iyi hissetmiyor." şeklinde cevap vermesi üzerine çalışanlar, durumu sağlık ekiplerine bildirdi ve adamın daha önce hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Sao Paulo Adli Polis Departmanı Müdürü Jose Henrique Ventura, otopsinin, yaşlı adamın bankaya götürülmesinden yaklaşık 12 saat önce öldüğünü doğruladığını söyledi.

Kadının, ölen adamla uzun süredir ilişkisinin olduğunu ve banka hesaplarını kontrol ettiğini öne sürmesine rağmen hesaplarında işlem yapabilmek için gerekli resmi belgelere sahip olmadığı belirtildi.

(AA)