Akılalmaz olay... Soyguna gelen hırsızlar şişe atan komşuya taşla karşılık verdi

İstanbul Esenyurt'ta internet kafeyi soymak için gelen 4 kişi, çok fazla gürültü yaptıkları için vatandaşlara yakalandı. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Hırsızları korkutmak için evinden cam şişe fırlatan vatandaşın evine, hırsızlar tarafından taş fırlatıldı. Vatandaşın camı kırılırken, o anlar da güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 

Yayınlanma Tarihi: 30.11.2020 10:44
Değiştirme Tarihi: 30.11.2020 10:44

Akılalmaz olay 27 Kasım günü sabaha karşı Esenyurt, Yeşilkent Mahallesi, 1914. Sokak'ta yaşandı. Arabayla bir internet kafenin önüne yaklaşan 4 kişi, içeri girmek için kepenkleri kırmaya başladı.

Çıkan gürültü, orada yaşayan bir vatandaş tarafından duyuldu ve adam pencereye çıkıp hırsızlara bağırdı. Hırsızları korkutmak isteyen yaşlı adam evdeki cam şişeyi kaldırıma attı ancak beklemediği bir karşılık aldı. Hırsızlardan biri, aldığı taşla adamın evinin camını kırdı. Vatandaşlar ise durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan çalışmada hırsızların bir tekel bayisinden 35 bin lira değerinde sigara, internet kafeden 4 plazma televizyon, başka bir dükkandan ise toplam değeri 120 bin lira olan inşaat malzemesi çaldığı belirlendi. Polis ekipleri hırsızları yakalamak için çalışmalara başladı.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Hırsızlar ile vatandaş arasında yaşananlar ise çevredeki bir dükkanın güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde hırsızların kepengi kırmaya çalıştığı anlar ve içlerinden birinin evin camına taş attığı görülüyor.

Kaynak: DHA

Etiketler: esenyurt