Akılalmaz olay! 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL'ye sattı

Çin'de yaşanan olayda bir baba, boşandığı eşiyle arasındaki tartışmaya son vermek için, 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL'ye sattı. 

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2021 15:09
Değiştirme Tarihi: 03.05.2021 15:09
Akılalmaz olay! 2 yaşındaki oğlunu 202 bin TL'ye sattı

Çin'de Zhejiang eyaletinde Se adındaki bir babanın boşanmış eşinden olan 2 yaşındaki oğlunu para karşılığı sattığı belirtildi. Oğlunun velayeti üzerinde olan kişinin, eski eşiyle sürekli tartıştığı ve hayatını kolaylaştırmak için oğlunu satmaya karar verdiği ifade edildi. Çocuğun, 158 bin yuana (202 bin Türk Lirası) çocuksuz bir çifte satıldığı açıklandı. Polisin adamı gözaltına aldığı bildirilirken eline geçen parayla tatile gidip ülke turuna çıkmayı planladığı ifade edildi.

Soyadı Xie olarak açıklanan vicdansız babanın yeniden evlendiği ve mevcut eşiyle sürekli tartıştığı açıklanırken öz oğlunu yabancı bir aileye satmasının altında yatan sebeplerden birinin de bu olduğu yerel medyada yer alan haberlerden biri oldu. Boşanan çiftin iki çocuğu olduğu ve kız olan çocuklarının velayetini annenin, satılan oğlan çocuğunun velayetinin de babasında kaldığı açıklandı.

Vicdansız babanın şehir dışında çalıştığı için oğlunu sürekli olarak akrabalarına bıraktığı, geçtiğimiz ay ise çocuğu alarak akrabalarına 'Annesine götürüyorum' şeklinde açıklama yaptığı anlaşıldı. Çocuğun annesini arayan akrabaları babasının oğlunu annesine götürmediğini anlayınca ve attıkları sayısız mesaja ve telefon aramalarına cevap alamayınca şüphelenerek polise haber verdikleri açıklandı. Çocuk amcasına teslim edilirken hem babasının hem de annesinin ceza almasının söz konusu olduğu belirtildi. 

(DHA)