Akıl almaz olay! Doğum masrafını karşılayamayınca bebeklerini hastaneye sattılar

Hindistan'da yaşanan olay herkesi şoka uğrattı. İddiaya göre Hintli bir aile doğum için gittiği özel hastanede bebeklerinin doğum masrafını karşılayamayınca, bebeği hastaneye sattı. 

Yayınlanma Tarihi: 02.09.2020 09:46
Değiştirme Tarihi: 02.09.2020 09:46
Akıl almaz olay! Doğum masrafını karşılayamayınca bebeklerini hastaneye sattılar

Hindistan'da yaşanan olay adeta akıllara durgunluk verdi. Hamile eşi Babita'yı doğum yapmak üzere özel hastaneye götüren Charan isimli baba, doğum sonrasında kesilen faturayı ödeyemeyince, hastanenin bebeğe el koyduğunu iddia etti.

“BEBEĞİMİZİ SATMAYA ZORLADILAR”

Charan, hastanenin bebeğini 100 bin Hint rupisine (10 bin TL) satmaya zorladığını iddia etti. İlginç olayla ilgili açıklamalarda bulunan hastanenin müdürü Seema Gupta ise ailenin bebekten vazgeçtiğini ve bunun bir ‘satış’ değil, ‘evlat edinme’ işlemi olduğunu öne sürdü. Öte yandan, hastane tarafından, çocuğun ‘evlat edinme’ işlemlerine ilişkin tüm belgelerin hazırlandığı ve ailenin de belgeyi kendi rızalarıyla imzaldığı ifade edildi. Hastanenin iddilarını reddeden, Charan kendisini okuma yazma bilmememekle savundu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bölge hakimi Prabhu N Singh, yeni doğan bebeğin ‘satış’ iddialarına ilişkin soruşturma başlatıldığını ve gerekli işlemlerin yapılacağını kaydetti. Öte yandan, Hindistan’da bazı hastanelerde bebeklerin hastane bünyesine alınarak evlat edinmek isteyen çiftlere satıldığı ifade edildi.

(DHA)

Etiketler: hindistan - bebek - doğum