Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
AK Partililer seçim sonuçlarını kutluyor

AK Partililer seçim sonuçlarını kutluyor

Resmi olmayan sonuçlara göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 12. cumhurbaşkanı oldu. Erdoğan, 55 ilde oyların çoğunu aldı.

10.08.2014 22:26

Resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhurbaşkanı seçilen  Recep Tayyip Erdoğan, 55 ilde oyların çoğunu aldı.Erdoğan'ın birinci olduğu iller şöyle:"Ankara, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, Kahramanmaraş, Kayseri,  Kocaeli, Konya, Malatya, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon, Adıyaman,  Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bilecik,  Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Giresun,  Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir,  Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Rize, Sinop, Sivas, Tokat, Uşak,  Yalova, Yozgat, Zonguldak."

Haber ile ilgili metin girin!. Kutlamalar başladıBursa'da AK Parti İl teşkilatı önünde "Cumhur reisine kavuştu" yazılı pasta kesilerek dağıtıldı. Kutlamanın ardından araçlarıyla konvoy oluşturan vatandaşlar, kentte  tur attı.Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti Adana İl Başkanlığı'na  gelen vatandaşlar, Erdoğan lehine slogan atıp, sevinç gösterisinde bulundu. Rize'de top atışı yapıldıRize Belediyesi otobüsünden yapılan anonsla Türkiye Cumhuriyeti’nin 12’inci Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan için Rize Kalesi’nden 12 pare top atışı yapılacağı duyuruldu. Bir süre sonra da top atışları yapıldı. Rize Belediyesi anons otobüsünün üzerine çıkan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Ak Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Nusret Bayraktar, vatandaşları selamladı. Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Rize’nin plakasının 53 olduğuna işaret etti,  yüzde 53 oy alan Rizeli Başbakan’ın Cumhurbaşkanı seçildiğini belirterek, "81 vilayeti olan ülkemizin 81 rakamını öne alan Rize, yüzde 81 oy oranı ile Türkiye birincisi oldu" dedi.İstanbul'da sonuçların büyük oranda açıklanması ile birlikte, Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’ı destekleyen vatandaşlar sokağa döküldü. Bazı vatandaşlar, ellerinde Erdoğan bayrakları ile yürürken, bazıları da araçlarıyla konvoy oluşturup klakson çalarak kutlamalara başladı.
Yorumlar | 0
üye profil