Airbnb'den seyahat açıklaması: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Koronavirüs pandemisinin en çok etkilediği sektörlerden biri de turizm oldu. Konaklama devi Airbnb'nin CEO'su Brian Chesky, seyahatlerin pandemiden önceki haline asla dönmeyeceğini söyledi ve "Artık insanların görmek istedikleri şey Times Meydanı değil, arkadaşları ve ailelerini görmek istiyor" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 16.01.2021 09:22
Değiştirme Tarihi: 16.01.2021 12:46
Airbnb'den seyahat açıklaması: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

Konaklama uygulaması Airbnb'nin CEO'su Brian Chesky, insanların arkadaşları ve ailelerini ziyarete daha fazla zaman harcamasına neden olacak corona virüs salgını sebebiyle seyahatlerin kalıcı olarak degişeceğini öngördü.

Popüler olan global destinasyonlarda geleneksel turizmin ve gezilerin, daha küçük topluluklarla devam edeceği ve iş toplantılarının daha az uçacak olan iş insanları nedeniyle önemli ölçüde azalacağı bildirildi.

Chesky, "Gezginler, kendilerinden alınmış olanı özlüyor. Times Meydanı'nı görmeyi özlemiyorlar. Özlem duydukları şey, uzun zamandır görmedikleri arkadaşlarını ve ailelerini görmek" dedi.

Dünyanın en büyük rezervasyon ve konaklama paylaşım platformlarından Airbnb'nin kârı, salgın nedeniyle büyük şehirlerden uzakta ev kiralamaya olan ilginin artmasıyla hız kazandı.