Ailesiyle piknik yaparken kaybolan Rafettin Uğur'dan acı haber: Acı tesadüfü ağabeyi açıkladı

Antalya'nın Manavgal ilçesine bağlı Sağırin Mahallesi Boynuzbük mevkiisinde ailesiyle birlikte piknik yaparken kaybolan 10 yaşındaki down sendromlu Rafettin Uğur Çimen, ırmakta ölü bulundu. Uğur'un ağabeyi Ali Çimen, kardeşiyle aynı ismi taşıyan kuzenleri Rafettin Çimen'in de bu ırmakta boğulduğunu söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 03.04.2021 15:38
Değiştirme Tarihi: 03.04.2021 15:38
Ailesiyle piknik yaparken kaybolan Rafettin Uğur'dan acı haber: Acı tesadüfü ağabeyi açıkladı

Fatmana ve Osman Ali Çimen çiftinin 10 yaşındaki çocukları Rafettin Uğur, piknik yaptıkları sırada bir anda ortadan kayboldu. Durumu fark eden aile, oğullarını bölgede aramaya başladı ve yakınlardaki Köprüçay Irmağı'na düştüğünden şüphelenerek 112 Acil'i aradılar. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bölgeye İl Jandarma Komutanlığına bağlı Sualtı Arama Kurtarma Timi, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve sağlık görevlileri sevk edildi. Su yüzeyi ve ırmak kenarında yapılan aramada herhangi bir ize rastlanılmadı.

Arama çalışmalarına sabah saatlerinde yeniden başlandı. Çalışmalara İl Jandarma Komutanlığına bağlı Sualtı Arama Kurtarma Timi, AFAD, İHH Arama Kurtarma, AKUT, Suda Arama Kurtarma Derneği, Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri katıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Çimen çiftinden, çocuğun kaybolduğu bölge ve üstündeki kıyafetlerle ilgili bilgi alan ekipler, su yüzeyi ve altında arama çalışması gerçekleştirdi.

Çocuğun ailesi, çalışmaları gözyaşlarıyla takip etti.

ÇİMEN'İN CANSIZ BEDENİ RAFTİNG TESİSİ ÇALIŞANLARI TARAFINDAN BULUNDU

Çimen, kaybolduğu yerden 10 kilometre aşağıda rafting tesisi çalışanları tarafından ırmağın yüzeyinde dala takılmış şekilde ölü bulundu.

Botla kıyıya çıkartılan çocuğun cenazesi, incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Arama çalışmalarına katılan rafting tesisi çalışanlarından Hayri Toşur, "Yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından su yüzeyinde çamurlu bölgede ekip arkadaşlarımın dikkatiyle cenazeyi bulduk." dedi.

AYNI İSMİ TAŞIYAN BABASININ KUZENİ DE AYNI IRMAKTA YAŞAMINI YİTİRMİŞ

Rafettin Uğur Çimen'in ağabeyi Ali Çimen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rafettin'in 4 erkek kardeşten en küçükleri olduğunu söyledi.

Beşkonak Düzağaç Mahallesi'nde cami açılışına katıldıktan sonra dinlenmek ve çay içmek için Sağırin Mahallesi Boynuzlubük mevkisinde durduklarını anlatan Çimen, kardeşinin bir anda gözden kaybolduğunu, aramalarına rağmen bulamadıklarını belirtti.

Kardeşinin, babasının kuzeniyle aynı kaderi paylaştığını dile getiren Çimen, "Kardeşim ile aynı ismi taşıyan babamın kuzeni Rafettin Çimen de aynı ırmakta boğuldu." ifadesini kullandı.