Ailesinin evden kovduğu 17 yaşındaki Serhat Tua, kaldığı barakada yanarak hayatını kaybetti

Ailesi tarafından evden kovulan 17 yaşındaki Serhat Tua, kaldığı barakada ısınmak için yaktığı ateşin büyüyüp yangına dönüşmesi sonucu, alevlerin arasında kalarak yaşamını yitirdi. Tua'nın yanındaki bir arkadaşının da ağır şekilde yaralandığı ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi: 12.12.2020 10:18
Değiştirme Tarihi: 12.12.2020 10:18
Ailesinin evden kovduğu 17 yaşındaki Serhat Tua, kaldığı barakada yanarak hayatını kaybetti

Korkunç olay Ankara'nın Çankaya ilçesinde dün saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Bir süredir arkadaşlarıyla birlikte barakada kalan 17 yaşındaki Serhat Tua, ısınmak için ateş yaktı.

Ateşten sıçrayan kıvılcımlar barakayı tutuşturdu ve alevler bir anda büyüdü. Durumu fark eden mahalleli, 1 kişiyi yaralı olarak içeriden çıkarırken, Serhat Tua mahsur kaldı. 

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye erleri, yangını kısa sürede söndürürken sağlık ekipleri de yaralıyı, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırdı. Barakada yapılan incelemede alevlerin arasında mahsur kalan Tua'nın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

'BURADA OTURMAYIN DONARSINIZ DEDİK'

Yangında yaralı kişiyi çıkaran mahalleli Senar Erçin, "Bir ses geldi. Çocuklar 'yangın var' dedi. İçeriye girdik, duman vardı içeride. Hortum getirdik, su getirdik. İçeriden birini çıkardık, diğerini çıkaramadık. Soba yakmışlar, herhalde madde filan da kullanmışlar. Madde kullanmasalar herhalde çıkarlardı. Babaları evden kovmuş bunları diye biliyoruz. Yaklaşık 2- 3 gündür burada kalıyorlar. Biz ikaz da ettik, 'burada oturmayın, donarsınız' diye. Dinlemediler, 'bize karışmayın' falan dediler. Biz de karışmadık ondan sonra.  Biz içeri girdiğimizde bir soba, bir de koltuk vardı" dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA

Etiketler: yangın