Aileler sünnet düğün tarihlerini 2021 yaz sezonuna erteledi!

Yazın gelmesiyle birlikte gözler düğün sezonuna çevrildi. Konuyla ilgili açıklama yapan düğün salonu işletmecileri, birçok ailenin sünnet düğün tarihlerini 2021 yılının yaz sezonuna ertelediğini de vurguladı.

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2020 10:39
Değiştirme Tarihi: 03.06.2020 10:40
Aileler sünnet düğün tarihlerini 2021 yaz sezonuna erteledi!

Birçok vatandaş, düğün sezonunun açılıp açılmayacağını merak ediyor. Yaza ertelenen düğünler için  salonların ne zaman açılacağı henüz netlik kazanmadı. Bu süreçte kır düğünlerine talep patlaması yaşanmaya başladığını söyleyen işletmeciler, düğün salonlarının açılış tarihinin açıklanmasıyla birlikte yoğun düğün sezonu yaşayacaklarını söyedi. Edirneli kır düğün salonu işletmecisi Serkan Üner, alana giriş yapan misafirlerin ateşinin ölçüleceğini ve el dezenfektanı ile birlikte maske dağıtılacağını belirtti. 

SOSYAL MESAFEYE GÖRE MASA DÜZENİ 

Üner, kişi kapasitesinin düşürüldüğünü ve masa düzenlemesinin sosyal mesafe kuralına göre yapıldığının altını çizerek, "Düğün salonlarının açılış tarihi net olmadığı için ön kayıt aldık. Sünnet düğünleri çok acil gözükmediği için gelecek yıla erteleniyor ancak evlenme düğünlerinde telaş var. Nikahları yapılan çiftlerimiz bile var” dedi. 

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Öte yandan düğün salonunda hummalı temizlik çalışması başlattıklarını vurgulayan Üner, "Masaları sosyal mesafe kuralına göre alana yerleştirdik. Alandaki ışıkları yeniledik ve çevre düzenlemesi yaptık" diye konuştu.  (İHA)