Aileler dikkat! Kulaklarında keloid oluşan Yağmur'un acı hikayesi!

Erzincan'da yaşayan Yağmur Yıldız'ın kulaklarından oluşan keloid, tedavi edilmezse sağırlık noktasına kadar ilerleyecek. 

Yayınlanma Tarihi: 19.01.2021 10:54
Değiştirme Tarihi: 19.01.2021 10:54
Aileler dikkat! Kulaklarında keloid oluşan Yağmur'un acı hikayesi!

Erzincan'da yaşayan Yıldız ailesinin 4 çocuğundan Yağmur'un kulaklarında, 7 yaşındayken taktığı küpelerin alerji yapmasıyla yaralar oluştu. Yağmur'un kulak yaraları bir türlü iyileşmedi. Ailesi, Yağmur'u 10 yıl boyunca hastanelere götürdü.

"AĞRIYA DAYANAMIYORUM"

Kulağındaki yaraların ağrısına dayanamadığını belirten Yağmur Yıldız, "Okulumdan geri kaldım, derslerime çalışamıyorum. Herkesin bakışırından rahatsız oluyorum. Doktorlar keloid hastalığı diyor. Her geçen gün kulaklarımdaki yaralar büyüyor. Çaresi bulunmazsa kulaklarım kapanacak, duymayacağım. Kanama yaptığı için günlük üstümü değişmek zorunda kalıyorum. Dışarı çıktığım zaman saçlarımla kapatıyorum. Lütfen bana yardım edin" dedi. 

"SONUÇ ALAMADIK"

Anne Perişan Yıldız ise kızının tedavisi için ellerinden geleni yaptıklarını ancak sonuç alamadıklarını belirterek, "Her gün kanlı yastığını yıkıyorum. Kızımın bağırmasını, ağlamasını dinliyorum. Geceleri sabaha kadar yatamıyor. Ankara'ya götürdük, Erzurum'a götürdük, Trabzon'a götürdük; hiçbir yerde çaresini bulamadık. İstanbul'da tedavisi var, dediler, oraya da götürmeye gücümüz yok. Kızımın tedavisine yardım eli uzatılmasını istiyorum" diye konuştu. 

"YARDIM BEKLİYORUZ"

İnşaatlarda çalışarak, evini geçindirmeye çalıştığını anlatan baba Halis Yıldız da "Evim kira, 4 çocuğum var. Kızımın hastalığı ile yaklaşık 10 yıldır mücadele ediyoruz, artık dayanacak gücüm yok. Kızım tedavi olsun, başka bir şey istemiyorum. Tedavi ettiremezsem yakında kulakları kapanacak, duymayacak. Kızımın tedavisi için yardım bekliyoruz" açıklamasını yaptı. 

(DHA)