Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Geriye bir tek o kaldı

Geriye bir tek o kaldı

Ağrı'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybeden anne, baba ve 6 çocuğu köylerinde toprağa verildi. Anne, baba ve kardeşlerinin öldüğünü mezarlıkta öğrenen Kemal Zeyat, tabutları görünce sinir krizi geçirdi.

12.04.2015 15:22

Ağrı'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybeden anne, baba ve 6 çocuğunun cenazesi, Alıntepe köyünde toprağa verildi. Düğünü için para biriktirmek üzere İstanbul'da çalışan ve ailenin hayatta kalan tek oğlu olan Kemal Zeyat, tabutları görünce sinir krizi geçirdi. Öte yandan facianın, o gün yenilen tavuktan kaynaklandığı iddia ediliyor.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde gıda zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybeden anne, baba ve 6 çocuğunun cenazesi, Alıntepe köyünde gözyaşları arasında defnedildi.

Erzurum Adli Tıp Kurumu'nda otopsi işlemleri tamamlanan baba Abdülkadir (45) ve anne Antika (45) ile çocukları Semra (17), Özlem (12), Kenan (15), Adem (10), Erdem (8) ve Miraç (2) Zeyat'ın cenazeleri, cenaze araçlarıyla Alıntepe köyüne getirildi. Köy kabristanında yan yana kazılan mezarların başına bırakılan cenazeler toprağa verilmeden önce düğünü için para biriktirmek üzere İstanbul'da çalışan ve ailenin hayatta kalan tek çocuğu olan 21 yaşındaki Kemal Zeyat'ın köye gelmesi beklendi.

Anne, baba ve kardeşlerinin öldüğünü köye geldikten sonra öğrenen Zeyat ise yakınlarının desteğiyle ambulansla mezarlığa getirildi. Burada anne, baba ve 6 kardeşinin tabutunu gören Zeyat, sinir krizi geçirdi. Yakınlarına "ne oldu?" diye seslenen ve kriz geçiren Zeyat, sağlık ekiplerince ambulansa götürüldü.

Zeyat ailesinin 8 ferdinin cenazesi, daha sonra köylüler ve akrabaları tarafından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Aynı tavuğu ben de yedim

Olayda hayatını kaybeden Abdülkadir Zeyat'ın ağabeyi Salih Zeyat, AA muhabirine, kardeşi, yengesi ve yeğenlerinin ölümüne neden olduğu düşünülen tavuğu kendisinin de yediğini anlattı. Olay günü gece saatlerine kadar kardeşinin yanında olduğunu belirten Salih Zeyat, "Kardeşim ve ailesiyle sofraya oturduk. Onlarla aynı yemeği yedim. İki parça tavuk, biraz pilav yedim, kola içtim. Yemekten sonra da evime gittim. Herhangi bir rahatsızlık yaşamadım" ifadelerini kullandı.

Ailenin yakınları ise Erzurum Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsiye ilişkin ilk bilgilerin 3 gün sonra kendilerine bildirileceğini söyledi. Doğubayazıt ilçesine bağlı Alıntepe köyünde yaşayan Zeyat ailesinden anne, baba ve 6 çocuğu, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybetmişti.

Yorumlar | 0
üye profil