Ağlayarak borç para istiyordu... Gerçek ortaya çıktı

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde bir kişi İstanbul Esenler'de ağlayarak dilencilik yaptı ve yardım talebinde bulundu. İstanbul'un farklı ilçelerinde insanların duygularını sömürerek kandıran kişinin, içki masalarındaki görüntüleri ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2020 15:07
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 15:07

Esenler'de sokakta ağlayarak dilencilik yapan ve karısının hamile olduğunu söyleyerek, ' "Karım hamile, sabahtan beri borç para arıyorum, yardım edin, Kur'an çarpsın geri öderim" diyen M.K.nın görüntüleri gündem olmuştu.

Görüntülerden etkilenen çok sayıda sosyal medya kullanıcısı bu anları paylaşıp yardım çağrısında bulunmuştu.  Ancak M.K.'nın yardım isteği de, isyanının da gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Haber ile ilgili metin girin!.

ESENLER'DE OTURMUYOR, ADRES VERMEDİ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, M.K.'ya ulaştıklarını ve bilgilerini kendileriyle paylaşmadığını ve şahsın Esenler'de oturmadığını, attığı bir tweet'le duyurdu. Göksu, "Sosyal medyada paylaşılan videodaki kişiye ulaştık. Şahıs Esenler'de oturmadığını ifade etti. Nerede oturduğunun önemli olmadığını ve her şartta yardım edeceğimizi söylememize rağmen adresini vermekten imtina etti. Konunun her açıdan takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim" ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

FARKLI İLÇELERDE DE BU YOLLA DİLENCİLİK YAPIYOR

Edinilen bilgiye göre M.K.'nın eşi hamile değil ve eşinden ayrı. Çevresindekilere Ümraniye'de oturduğu bilgisini vermiş ancak adresi yalan ve bu yolla farklı ilçelerde de dilencilik yaparak para topluyor.

VİDEO VE FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

M.K.'nın Gazi Mahallesi'nde de aynı ajitasyonu yaptığı video görüntüleri ve insanlardan para yardımı istemesine rağmen sosyal medya hesaplarında içki masaları paylaştığı ortaya çıktı.

Kaynak: İHA

Etiketler: dilenci