Ağaçlı Plajı’nda son durum! Hafriyat kamyonları kural dinlemiyor!

Eyüpsultan İlçesi’ne bağlı Ağaçlı Köy yolunda kural ihlali yaparak hızla giden hafriyat kamyonları, molozlarını da plaja yakın bir alana boşaltıyor. Bu nedenle denizin rengi kahverengiye dönmüş durumda. 

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2020 13:26
Değiştirme Tarihi: 24.09.2020 13:26
Ağaçlı Plajı’nda son durum! Hafriyat kamyonları kural dinlemiyor!

Eyüpsultan İlçesi’ne bağlı Ağaçlı Köy yolunda, bazı noktalarda 40 kilometreye kadar düşen hız sınırına, çok sayıda kamyon şoförü aldırış etmiyor. Çevre sakinleri ise bu durumdan şikayetçi. Öte yandan hafriyat kamyonlarını molozlarını Ağaçlı Köyü Plajı’nın hemen kenarına boşaltıyor. Bu döküm nedeniyle denizin rengi kahverengiye dönmüş durumda.

"SÜREKLİ TEHLİKE VAR..."

Konuyla ilgili konuşan köy sakinlerinden Necmi Akar, “Çok hızlı gidiyorlar, yolda sürekli tehlike var. kurallara zaten uyulmuyor, tonaj var. Biz de bu konudan rahatsızız, yetkililerden yardım bekliyoruz. Hız sınırını uygulasınlar. Hele de ufak araba olduğu zaman karşılarında, görmezden geliyorlar" diye konuştu. 

Bir diğer köy sakini ise, “Otobandan Odayeri’nden girdikten sonra köy yolu başlıyor. Hızla geliyorlar, birbirlerini solluyorlar. Bu yolda zaman zaman devrilen kamyonlar oldu. Jandarma gerekli tedbiri alıyor ama bazen yetersiz kalıyor. Çok hızlı gidiyorlar, yorgun oluyorlar belki, belki çok çalışıyorlar ama telaşlılar yani. Kantar’ın oradan girdikten sonra iki tane viraj var. Bazen hatalı sollama oluyor. Son anda selektör veriyor ya da sen veriyorsun" dedi. 

"YILLARDIR ÇEKİYORUZ"

Yıllardır bunu çektiklerini belirten bir başka sakin de, "Kamyonların tozu olsun, gürültüsü olsun. Şu anda yok ama bütün toz köye geliyor. Ayrıca buradaki döküm kamyonlarının hepsi denize hafriyat yapıyor. Biz bu konudan çok mustaribiz. 153’ü arıyoruz, her yere bilgilendirme yapıyoruz ama bu konuda dönüş yapılmıyor. Hızlarından sıkıntılıyız, köy içinden geçenler oluyor, çocuklarımız bisiklete biniyor. Kışın çamuru, yazın tozu bitmiyor. Otobanda hız sınırına da uymuyorlar" diyerek dert yandı. 

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)