Afyon'da yeni koronavirüs önlemleri! 15 gün süreyle o etkinlikler yasaklandı...

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ilgili valilikler önlemler almaya devam ediyor. Afyon Valiliği tarafından yapılan açıklamayla birlikte, artan vaka sayıları sonrasında tüm kentte 15 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma gibi etkinlik ve eylemleri yasaklandı.

Yayınlanma Tarihi: 13.10.2020 13:45
Değiştirme Tarihi: 13.10.2020 13:45
Afyon'da yeni koronavirüs önlemleri! 15 gün süreyle o etkinlikler yasaklandı...

Afyon'da yeni koronavirüs önlemleri alınmaya başladı. Artan vaka sayıları sonrasında Afyon Valiliği tarafından alınan flaş karara göre tüm kentte 15 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma gibi etkinlik ve eylemleri yasaklandı.

Konu ile ilgili Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, yasak kararının koronavirüs ile mücadele kapsamında alındığı vurgulandı.

15 GÜN SÜREYLE YASAKLANDI

Açıklamada, “Afyonkarahisar’da 20 Ekim tarihinden 3 Kasım 2020 günü saat 23.59'a kadar 15 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma, çadır kurma, anma toplantısı/toplanma vb. her türlü etkinlik ve eylemlerin yapılması yasaklanmıştır. Düzenlenecek basın açıklamalarının ise vatandaşın günlük yaşamını aşırı ve katlanılamayacak derecede zorlaştırmayacak, yaya ve araç trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeyecek şekilde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

KONYA'DA AYNI KARAR ALINMIŞTI

Öte yandan Konya Valiliği, 9 Ekim'de koronavirüs salgınının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla toplantı, gösteri yürüyüşü, oturma eylemi, çadır kurma gibi etkinlikler 15 gün süre ile yasaklamıştı.

Etiketler: Afyon - koronavirüs - önlem