AFAD, dün akşamki fırtınanın bilançosunu açıkladı!

İstanbul'da dün akşam etkili olan fırtına ve yağmur pek çok ilçede apartmanların çatılarını uçurdu, ağaçları devirdi. Bunun sonucu olarak ise araçlar hasar gördü ve bazı vatandaşlar da yaralandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İstanbul'da dün bu yaşananlara dair açıklama yaptı. AFAD, İstanbul'da 18 ilçede 193 çatının uçtuğunu, 13 ağacın devrildiğini, 191 aracın hasar aldığını, 3 vatandaşımızın da yaralandığını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 13:01
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 13:01
AFAD, dün akşamki fırtınanın bilançosunu açıkladı!

AFAD'dan yapılan açıklamada, İstanbul'da dün akşam etkili olan fırtına nedeniyle birçok ilçede ağaç devrilmesi ve çatılardan parça düşmesi gibi olaylar yaşandığı, bazı araç ve iş yerlerinde zarar oluştuğu hatırlatıldı.

Şu ana kadar 18 ilçeden 193 çatı uçması, 13 ağaç devrilmesi, 191 araç hasarı, bir halk ekmek büfesi hasarı bildirildiği ifade edilen açıklamada, olaylarda 3 vatandaşın da yaralandığı kaydedildi.

Açıklamada, hasar tespit çalışmalarının devam ettiği, tüm ihbarların ivedilikle değerlendirilerek ekiplerin sevkinin sağlandığı ve gelişmelerin takip edildiği vurgulandı.