Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Advocaat '10 numarayı' içerde buldu

Advocaat '10 numarayı' içerde buldu

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advoocat, takımdaki ofansif orta saha ihtiyacını içerden giderecek. İşte Ozan ve Lens'in yokluğundaki Fenerbahçe 11'i...

14.10.2016 11:17

Orta sahada iki yıldızından mahrum kalan Fenerbahçe'de Ozan Tufan'ın yerine Josef şans bulacak. 10 numara ihtiyacı ise Robin van Persie ile giderilecek. Dick Advocaat ileri solda Volkan Şen, sağda Alper Potuk ve göbekte de Emmanuel Emenike'yi oynatmayı planlıyor. Ozan ve Mehmet Topal'ın orta sahada olacağı Fenerbahçe'de Robin van Persie hücüma destek verecek.

Fenerbahçe'de van Persie sevinci...
Hollandalı yıldız Robin van Persie, son haftalardaki idman performansıyla yeniden ilk 11'de oynama şansını yakalamasının ardından, hocası Dick Advocaat'ın da elini güçlendirdi. Aytemiz Alanyaspor maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek olan Ozan Tufan ve Jeremain Lens'in yokluğunda, Robin van Persie'nin banko sahaya çıkma ihtimali bir hayli yükseldi.

Ozan Tufan'ın beklenmedik sakatlığı sonrası saha içindeki şablonu da değiştirecek olan Fenerbahçe'nin Hollandalı teknik adamı Dick Advocaat, B planını vatandaşı üzerine kurmaya başladı.

Advocaat hazırlıklarını tamamladı
Orta alanda Mehmet Topal geride, Ozan Tufan ve Josef de Souza ise önde oynayarak daha önceki maçlarda bir üçgen oluşturuyordu. Bu tabloda Josef ve Ozan Tufan pres yaparak top çalıyor, onlardan seken topları da Mehmet Topal topluyordu.

Şimdi Dick Advocaat iki ayrı sistem üzerine çalışıyor. İlk plana göre aynı şablon devam edecek ve Van Persie, Ozan'ın yerine monte edilerek görev yapacak, oyun kurucu rolünü üstlenecek.

Böyle bir durumda sol kanatta Moussa Sow'un yerine Volkan Şen, sağ kanatta da Lens'in yerine Alper Potuk şans bulacak. Advocaat'ın elindeki planlardan biri şimdilik bu.

Bir ihtimal daha var...
Fenerbahçe'nin teknik adamı Dick Advocaat'ın kafasında bir plan daha var. Bu sezon hiç kullanmadığı Aatif'ın performansının artması da Advocaat'ın kafasında değişik bir şekil oluşmasına neden oldu.

Sivasspor'daki performansına yaklaşan ve her geçen gün idmanlarda gayretli görünüp, fizik gücüyle dikkat çeken Faslı oyuncu Advocaat'ın planları arasına girmiş durumda. Bu planı da göz ardı etmeyen Advocaat, kesin kararını maç günü verecek. Ancak, Robin van Persie'nin yeni bir rolle, Alanyaspor maçında boy gösterme ihtimali şu an için daha yüksek ihtimal. 

Yorumlar | 0
üye profil