Adıyaman Çiğköftecisi markasının sahibi Ömer Aybak kaza geçirdi

Gelen son dakika haberine göre, Adıyaman Çiğköftecisi markasının sahibi Ömer Aybak kaza geçirdi. Sarıyer'deki villasına giderken kaza geçiren Ömer Aybak, kazayı yara almadan atlattı.

Yayınlanma Tarihi: 18.05.2020 10:07
Değiştirme Tarihi: 18.05.2020 10:07
Adıyaman Çiğköftecisi markasının sahibi Ömer Aybak kaza geçirdi

Türkiye'de yüzlerce şubesi bulunan Adıyaman Çiğköftecisi markasının sahibi olan Ömer Aybak, Sarıyer'deki villasına alarmı kontrol etmek üzere giden yolda kaza geçirdi. Kırmızı ışıkta geçtiği iddia edilen bir motosikletlinin çarpması sonucunda, çarpan motosikletli yaralandı. Ömer Aybak ise kazayı yara almadan atlattı.

ÖMER AYBAK KİMDİR?

Adıyaman’ın Simcik köyünde dünyaya gelen Ömer Aybak İstanbul’a adım attığında 11 yaşındaydı. Farklı işler denedikten sonra 1992’de, seyyar arabasıyla kendi ürettiği çiğ köfteleri satmaya başladı. İlk yaptığı köfteler etliydi. Ama etlerin çabuk bozulma riski vardı. Etin yerine çeviz ve fındık koyarak bulguru karmayı denedi, elde ettiği lezzet beklediğinden de çok sevildi. Vefa’da tuttuğu depoda ürettiği yeni etsiz köfteler binlerce insanın yolunun kesiştiği Eminönü ve Mecidiyeköy’de yok satıyordu.

Derken seyyar arabadan dükkâna geçmeyi denedi. İlk dükkânını Gültepe’de açtı. Ömer Aybak “Yıl 2002’ydi. Dükkanı ilk açtığımda bana aptal gözüyle baktılar. Ama çok tuttu. İlk yılbaşı gecesi 750 kilo çiğ köfte sattım. Doğrusu sektörün bu kadar büyüyeceğini ben bile tahmin etmiyordum.” dedi.