Adapazarı'nda şoke eden olay! Yardım parası diyerek 1 kilo altın aldılar...

Adapazarı'nda yaşanan dolandırıcılık herkesi şaşırttı. Irak uyruklu 2 kişi 96 bin Belarus rublesini Irak uyruklu kadına vererek yardıma ihtiyacı olan insanlara dağıtmasını, ancak teminat vermesini istedi. Çok sayıda banknot gören kadın, ikna olarak 1 kilo altını şüphelilere verdi. Döviz bürosuna giden kadın ise şoku orada yaşadı.

Yayınlanma Tarihi: 20.10.2020 16:31
Değiştirme Tarihi: 20.10.2020 16:31
Adapazarı'nda şoke eden olay! Yardım parası diyerek 1 kilo altın aldılar...

Adapazarı'nda Irak uyruklu iki kişinin dolandıcılık planı herkesi şaşırttı. Yardım etmek amacıyla bir kadına 96 bin Belarus rublesi veren iki kişi, teminat olarak ise 1 kilo altın istedi. Banknotları çok gören kadın kandırıldı ve dövüz bürosunda şoku yaşadı.

Adapazarı’nda Irak uyruklu A.H. (41) ve Ö.H.T., Irak uyruklu kadına ihtiyaç sahiplerine para yardımı yapmak istediklerini söyleyerek, 96 bin Belarus rublesini gösterdi. Şüpheliler kadına, yardım paralarının bir miktarını dağıtmasını, geri kalanını da kendisinin almasını söyledi. Ancak 2 Iraklı, yardım paraları dağıtılana kadar verilecek paraların karşılığında teminat istedi. Çok sayıda Belarus parasını bir arada gören Irak uyruklu kadın, teminat bedeli olarak tanımadığı 2 şüpheliye evinde bulunan yaklaşık 1 kilo altını verip, 96 bin Belarus rublesini aldı. Aldığı yardım paralarını Türk lirasına çevirmek için döviz bürosuna giden Iraklı kadın, Belarus rublesinin değersiz olduğunu öğrendi. Iraklı kadın, dolandırıldığını anlayarak polise şikayette bulundu.

İSTANBUL'DA YAKALANAN 2 ŞÜPHELİ, TUTUKLANDI

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro ekipleri harekete geçti. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek 2 kişinin içinde bulunduğu aracın plakasını tespit eden ekipler, şüphelilerin İstanbul’a gittiklerini belirledi. Ekiplerin, İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki 2 eve düzenlediği operasyonla A.H. ve Ö.H.T. yakalandı. Evlerde yapılan aramalarda ise dolar ile altınlar ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen A.H. ve Ö.H.T., tutuklandı.

(DHA)