Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Adana Valiliği'nde şiddetli patlama

Adana Valiliği'nin önünde sabahın erken saatlerinde büyük bir patlama meydana geldi. Hain saldırıda 2 vatandaş yaşamını yitirdi, 33 kişi yaralandı.

24.11.2016 10:33

Adana Valiliği'ne bu sabah teröristler bomba yükü araçla saldırı düzenledi.  Merkez Seyhan İlçesi'ndeki Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı'nda bulunan Adana Valiliği'nin önündeki açık otoparktaki patlama saat 08.05'te meydana geldi. İlk belirlemelere göre teröristler önceden getirdiği bomba yüklü aracı tam mesai saatinin başladığı sırada infilak ettirdi. Kentin büyük bölümünden duyulan patlamayla birlikte otoparktaki araçlar yanmaya başlarken o sırada araçlarını park eden ve oradan geçenler yaralandı.

Valilik protokol girişi ve yanındaki binanın bütün pencereleri kırıldı ve binada hasar oluştu.  Valilik binasının karşısındaki binaların da camları kırıldı.

Aracı kadın terörist getirdi
Adana Valiliği otoparkında 2 kişinin hayatını kaybettiği 33 kişinin yaralandığı bombalı saldırıda kullanılan patlayıcı yüklü otomobilin Mersin plakalı olduğu belirlendi. Bombalı aracı kimliğini gizlemek için başörtüsü takan kadın teröristin valilikte mesainin başladığı sırada getirip, binanın protokol girişindeki açık otoparkta valinin makam aracının park alanına yakın bir yere bıraktığı ve uzaklaşmasının ardından patlamanın olduğu belirtildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Valilikte görevli bahçıvan yaşamını yitirdi
Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü'nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu açıklandı. Evli 2 çocuk babası olan Aygül'ün, valilikte bahçıvan olarak 28 Kasım'a kadar geçici görevlendirildiği kaydedildi. Patlamada ölen ikinci kişinin erkek olduğu ancak üzerinden kimlik çıkmadığı kaydedildi.

Vali'den ilk açıklama: 2 ölü, 16 yaralı
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Saat 08.05 civarında  otoparkta Valilik makam girişine yakın yerde araç patlatılıyor. Bir kadın  tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.” dedi. Demirtaş, patlamada  2 kişinin yaşamını yitirdiğini, 16 kişinin yaralandığını bildirdi.

Demirtaş, yaptığı açıklamada, patlamanın 33 plakalı bir  araçta meydana geldiğini söyledi.

Aracın bu zamana kadar herhangi arama kaydının olmadığını anlatan  Demirtaş, "Saat 08.05 civarında otoparkta Valilik makam girişine yakın yerde araç  patlatılıyor. Bir kadın tarafından olayın gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.  Patlamada 2 kişi öldü, 16 kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı." diye  konuştu.

Ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu belirtildi. Güvenlik güçleri bombalı araçla saldırıyı düzenleyen teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Patlama ile ilgili yayın yasağı
Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Başbakanlık tarafından Adana  Valiliği otoparkındaki patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği  bildirildi.

Hükümetten ilk açıklama
AB Bakanı Ömer Çelik Adana Valiliği önündeki patlamayla ilgili açıklama yaptı. Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Adana Valiliği önünde otoparkta  bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum. Yaralılarımız var.Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adana'mıza geçmiş olsun. Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz." dedi.

Yorumlar | 0
üye profil