Adana'dan acı haber: Özlem Özcan düğünden 4 gün sonra koronavirüsten hayatını kaybetti

Adana Merkez Sarıçam ilçesinde, düğününden iki gün önce koronavirüs testi yaptıran ve sonucu negatif çıkan 28 yaşındaki Özlem Özcan, düğünden 4 gün sonra koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Özcan, gözyaşlarıyla toprağa verilirken, kuzeni Yakup Özcan, '4 gün önce gelinlikle gönderdik, bugün kefenle aldık' ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2020 16:10
Değiştirme Tarihi: 27.11.2020 16:10
Adana'dan acı haber: Özlem Özcan düğünden 4 gün sonra koronavirüsten hayatını kaybetti

Adana'nın Merkez Sarıçam İlçesi Esentepe mahallesinde yaşayan 28 yaşındaki Özlem Özcan, Muttalip Bayram ile evlilik hazırlığı yapıyordu. 22 Kasım'da evlenecek olan Özcan, 20 kasım günü kötü hissettiği için 21 Kasım günü hastaneye giderek tedavi oldu ve burada Covid-19 testi yaptırdı. Test sonucu negatif çıkan genç kadın, düğünü iptal etmeyerek 22 Kasım günü pandemi kuralları gözetilerek bir saat süren bir tören ile dünyaevine girdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Aradan 2 gün geçti ve Muttalip Bayram eşi Özlem Özcan'ı ağrı ve şikayetleri arttığı gerekçesiyle hastaneye götürdü. Burada yapılan testte Özcan'ın koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı ve genç kadın apar topar tedaviye alındı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Doktorların incelemesi sonrası virüsün Özlem Özcan’ın akciğerlerine indiği tespit edildi. 25 Kasım günü yoğun bakımda tedavi altına alınan Özlem Özcan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 26 Kasım günü hayatını kaybetti. Düğününden 4 gün sonra ölen Özcan’ın cenazesi hastane morguna kaldırıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yapılan işlemlerin ardından genç kadının cenazesi pandemi kuralları göz önüne alınarak Buruk Mezarlığı’na getirildi. Kızını düğününden 4 gün sonra kaybeden acılı baba Hasan Özcan (62) ve anne Ayşe Özcan (61) cenazede ayakta durmakta zorlandı. 4 günlük eşini kaybeden Muttalip Bayram ise koronavirüs testinin pozitif çıkmasından sonra karantinada olduğu için cenazeye katılamadı. Özlem Özcan’ın cenazesi kılınan namazın ardından gözyaşları içinde toprağa verildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

‘GELİNLİKLE GÖNDERDİK KEFENLE ALDIK’

Yaşadıkları acının tarifi olmadığını ve hala inanamadıklarını belirten Özlem Özcan’ın amcasının oğlu Yakup Özcan, kuzenine yapılan test sonucunun negatif çıkmasıyla düğünü yapmaya karar verdiklerini söyledi. Düğün günü kuzenin çok mutlu olduğunu fakat 2 gün sonra kötüleştiği haberini aldıklarını ifade eden Yakup Özcan, “4 gün önce gelinlikle gönderdik, bugün kefenle aldık. Herkesin bu salgına karşı önlemini almasını istiyorum. O kadar acı ki. ‘Gelinlik giymek hayalim’ derdi hep. Hayalini gerçekleştirdi ama hayat onu aramızdan kopardı. Düğün günü ‘güzel günler göreceğiz’ demişti. Olmadı” diye konuştu.

Kaynak: DHA