Adana'daki operasyonda şok ayrıntılar! Üniversite öğrencisi üniversitelilere fuhuş yaptırmış...

Anne ve oğlun yer aldığı ve yaşı küçük çocuklara zorla fuhuş yaptıran çeteye yapılan şafak operasyonun detayları ortaya çıktı. Son dakika haberine göre gözaltına alınan 12'si kadın 17 zanlının olduğu olayda, kendisi de üniversitede öğrenci olan bir kişinin durumu iyi olmayan öğrencilere fuhuş yaptırdığı iddia edildi. Öğrencinin, fotoğrafları da Whatsap üzerinden göndererek 'müşteri' bulduğu kaydedildi. İşte Adana'daki fuhuş şebekesine yönelik operasyonun şoke eden detayları...

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2020 10:14
Değiştirme Tarihi: 04.07.2020 12:37
Adana'daki operasyonda şok ayrıntılar! Üniversite öğrencisi üniversitelilere fuhuş yaptırmış...

Adana Ahlak Büro Amirliği, yaşı küçük çocuklara zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarını aldı. Bunun üzerine harakete geçip incelemeye başladılar. Tam 3 ay boyunca gerekli takipleri yapan emniyet güçleri, belirlenen adreslere 30 Haziran günü şafak operasyonu gerçekleştirdi. Operasyon sonucu 33 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 33 kişiden 20'si kadındı. Bu operasyonla ilgili ayrıntılar da yeni ortaya çıktı

Teknik ve fiziki takip sonucu şebekeye liderlik eden kişinin G.B. isimli bir kadın olduğu belirlendi. Şebekenin lideri olan G.B.'nin erkeklere ayarladığı kadınlardan komisyon aldığı ve bu kadınları sunabilmek için katalog haline getirerek çalıştığı iddia edildi. 

Gözaltına alınanlar arasında üniversitede matematik öğretmenliği bölümünde eğitim gören B.E.'nin de olduğu belirlendi. Bu kişinin, şebede üniversite sorumlusu olduğu kaydedilirken, görevinin de maddi durumu iyi olmayan kızları bularak 'çok para' kazanacaklarını söyleyip fuhuş yapmaya ikna etmekti. 

Ayrıca B.E.'nin üniversiteli genç kızların fotoğraflarını WhatsApp üzerinden erkeklere gönderip kim hangisini beğenirse o kişiye kızları gönderdiği öne sürüldü.

Şebedeyle ilgili mide bulandıran detaylar bununla sınırlı değildi. Polisi harekete geçiren asıl ihbarın, yani yaşı küçük çocuklara fuhuş yaptırıldığı iddiasındaki nokta ismin de H.Y., isimli bir kadın olduğu belirlendi. H.Y.'nin paraya ihtiyacı olan ve kimsesi olmayan kızları bularak fuhuşa sürüklediği iddia edildi. 

Zanlının, müşterilere kızların yaşı küçük olduğunu söylemediği bu yöntemle 4 kız çocuğuna fuhuş yaptırdığı iddia edildi. Şebekede anne K.D. ve oğlu H.Ç.'nin de olduğu, çocuğun müşteri bulduğu, annenin ise fuhuş yapmaları için yer sağladığı ileri sürüldü. Ayrıca yaşı küçük iki kızın da fuhşa aracılık ettiği öne sürüldü. 33 zanlıdan 16'sı emniyette alınan ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılırken 17 zanlı sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: İHA