Adana'da şampiyonluk kutlamalarında feci olay: Parmak bulundu, dondurucuda

Şampiyon olarak 26 yıl sonra Süper Lig'e yükselen Adana Demirspor, tüm Adanalıları sevince boğdu. Taraftarlar, kısıtlamaya rağmen Türk bayraklarıyla takımlarının bu başarısını kutlamak için sokaklara akın etti. Kutlamalar sırasında feci de bir olay yaşandı. Elinde havai fişek patlayan 32 yaşındaki U.T.'nin parmakları koptu. Apar topar hastaneye kaldırılan U.T.'nin parmakları ASKİ çalışanı Cengiz Balcı tarafından bulundu ve işyerindeki derin dondurucuya konuldu. Sosyal medyadan 'kopan parmaklar' için paylaşım yapılırken, bir şekilde yaralı U.T.'ye ulaşıldı ve doktorlara parmaklar teslim edildi.Doktorların yapacağı incelemenin ardından kopan parmak parçalarının yerine dikilip dikilmeyeceği belli olacak.

Yayınlanma Tarihi: 11.05.2021 10:53
Değiştirme Tarihi: 11.05.2021 10:53
Adana'da şampiyonluk kutlamalarında feci olay: Parmak bulundu, dondurucuda

TFF 1'inci Lig'de 70 puanla şampiyon olup 26 yıllık özlemin ardından Süper Lig'e yükselen Adana Demirspor, kenti sevince boğdu. Koronavirüs salgınına karşı uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen Türk bayrakları ve takımlarının bayraklarıyla sokaklara çıkan taraftarlar, kentin farklı noktalarında toplanıp kutlama yaptı. Taraftarlar meşaleler yakıp, araç konvoyu yaparak tur attı.

Haber ile ilgili metin girin!.

ELİNDE HAVAİ FİŞEK PATLADI

Kutlamalar sırasında Adana Demirspor taraftarı U.T.’nin elinde havai fişek patladı. Parmakları kopan U.T., yakınları ve arkadaşları tarafından özel hastaneye kaldırıldı. U.T.’nin kopan parmaklarına ise ulaşılamadı. Mesaide olan belediye çalışanı Cengiz Balcı, patlamanın ardından geldiği olay yerinde parmak parçalarını buldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

DERİN DONDURUCUYA KOYDU

Parmak parçalarını alan Cengiz Balcı, 112 Acil Servis'i arayarak, nasıl muhafaza edebileceğini sordu. Ekipler, Balcı'ya vakit kaybetmeden parmak parçalarını buzdolabına koymasını söyledi. Balcı da parmak parçalarını iş yerindeki buzdolabının derin dondurucusuna koydu. Ardından otomobiliyle Adana Şehir ve Araştırma Hastanesi'ne giden Balcı, personelden yardım istedi.

'PARMAK BULUNDU, DONDURUCUDA'

Olayla ilgili bilgi verilen polis ekipleri, parmakları kopan U.T.'nin ismini bilmedikleri için vaka üzerinden kentteki hastanelerle irtibata geçti. Ancak hastanelere böyle bir vakanın ulaşmadığı belirtildi. Diğer taraftan Cengiz Balcı'nın arkadaşı Umut Süzer de Adana Çevirme Radar isimli sosyal medya platformu üzerinden, "Akşam Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ önünde elinde havai fişek patlaması sonucu parmağı kopan arkadaşı tanıyan acil dönüş yapsın. Parmak bulundu, dondurucuda" yazdı. Paylaşımı gören U.T.'nin yakınları, Süzer aracılığıyla Balcı'ya ulaştı.

BUZ KALIBINA KOYUP, HASTANEYE GÖTÜRDÜ

U.T.'nin özel hastanede olduğunu öğrenen Cengiz Balcı, parmak parçalarını sargı bezine sarıp, buz kalıbına koyarak hastaneye götürdü. U.T.’nin parmak parçaları, doktorlar tarafından teslim alındı. Doktorların yapacağı incelemenin ardından kopan parmak parçalarının yerine dikilip dikilmeyeceği belli olacak.

Kaynak: DHA