Adana'da ilginç olay: Cinayet işlediğini polisler sabah evine gelince öğrendi

Adana'da 320 promil alkollü kişiye caddeden geçen otomobilin dikiz aynası çarptı.  Sürücü, tabelaya çarptığını düşünüp yola devam ederken, dikiz aynasının çarptığı kişi hayatını kaybetti. Olaydan haberi olmadan kadın sürücü, sonrasında yakalanıp tutuklandı. 'İnsana çarptığımı sabah polis evime gelince öğrendim' diyen Pınar Ağır, 'Fark etmiş olsaydım mutlaka durup yardım ederdim' ifadelerini kullandı. 

Yayınlanma Tarihi: 16.03.2021 12:19
Değiştirme Tarihi: 16.03.2021 12:19
Adana'da ilginç olay: Cinayet işlediğini polisler sabah evine gelince öğrendi

Adana Seyhan'da birkaç gün önce şaşırtan bir olay yaşandı. Alkollü şekilde refüjde bekleyen 49 yaşındaki Mustafa Demir, alkolün de etkisiyle dengesini kaybetti. O sırada yoldan aracıyla ilerleyen 25 yaşındaki Pınar Ağır, sol dikiz aynasıyla Demir'e çarptı. 

Refüje savrulan Mustafa Demir ağır yaralı şekilde hastaneye kaldırılırken, burada hayatını kaybetti. Demir’in hayatını kaybetmesinin ardından Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle sürücüyü bulmak için ortak çalışma başlattı. Çalışma sırasında polis, olay yerinde beyaz renkteki kırık bir dikiz aynası parçası buldu. Polis bölgedeki güvenlik kameralarını incelediğinde kaza anını gösteren kamera bulamasa da kazadan hemen sonra beyaz renkli bir otomobilin geçtiğini fark edip plakasını belirledi. Polis plakadan yola çıktığında sürücünün Pınar Ağır isimli bir kadın olduğunu belirledi. Tıbbi araç satışı yapan Ağır’ı polis evinde gözaltına aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Birini öldürdüğünü polisten öğrendi

Emniyete getirilerek sorguya alınan Ağır’ın, ifadesinde “Aracımla yasal hız sınırında caddede seyir halindeydim. Aracın sol kısmından ‘pat’ diye bir ses geldi. Sol tarafıma baktığımda bir şey göremedim. Ancak dikiz aynamın yerinde olmadığını fark ettim. Bunun üzerine yol kenarındaki yön levhası ya da tabelaya çarptığımı düşündüm ve durmayıp yola devam ettim. Bir canlıya çarptığımı düşünmedim. Böyle bir şey olsaydı kesinlikle durup, yardım ederdim” dediği öğrenildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ayrıca Ağır’ın, “Bir insana çarptığımı, sabah polis evime geldiğinde öğrendim. Eğer olay anında bunu fark etmiş olsaydım, mutlaka durup yardım ederdim” dediği bilgisine ulaşıldı.

Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Ağır, tutuklandı.

Vatandaş 320 promil alkollü çıktı

Burada Adana Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapılan Mustafa Demir’in, alınan kan örneğinde 320 promil alkollü çıktığı öğrenildi. Öte yandan, kazaya tanıklık eden ve bölgede bir tekel büfesi işleten 34 yaşındaki Ali Elçin, “Şahsı tanıyoruz sürekli alkol alan biri. Refüjde beklerken dengesini kaybedip yola düştü. Bu sırada da geçen otomobilin dikiz aynası çarptı. Tekrar refüje düştü. Sürücü bir insana çarptığını fark etmeyip yoluna devam etti. Biz de vatandaşa yardım edip ambulans çağırdık. Hastaneye kaldırıldı ancak ölmüş” dedi.

Kaynak: İHA