Adana'da dehşete düşüren görüntü: Kokudan durulmuyor, onlarcası etrafa saçılmış halde...

Adana'nın Yüreğir ilçesinde bulunan bir dere yatağındaki çok sayıda at ve eşek kafatası görenleri şoke etti. Köpekler tarafından etrafa saçılan kemikler, etrafa da kötü koku yayıyor. Bölgenin yakınlarındaki bir mahallede oturan 33 yaşındaki Ramazan Dağgülü, kokudan duramayacak hale geldiklerini belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 25.03.2021 14:51
Değiştirme Tarihi: 25.03.2021 14:51
Adana'da dehşete düşüren görüntü: Kokudan durulmuyor, onlarcası etrafa saçılmış halde...

Adana'nın Yüreğir İlçesi'ne bağlı Bahçelievler Mahallesi'ndeki bir dere yatağında çok sayıda at ve eşek kafaları ile kemikleri bulundu. Yaklaşık 200 metrelik bir alanda her tarafta at ve eşek kafaları bulunurken, çevreye de kötü kokular yayıldı. Bölgede kafası kesilmiş bir atın gövdesinin de olduğu görüldü.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mahallede hayvancılıkla uğraşan Mehmet Mustafa Köroğlu (75), astım hastası olduğunu, kötü kokular nedeniyle nefes alamayacak duruma geldiğini ifade ederek, "Geceleri kokudan boğulacakmış gibi uyanıyorum. Bizim elimizden bir şey gelmiyor, yeter artık" dedi.

'KOKUDAN DURAMAYACAK HALE GELDİK'

Mahallede oturan Ramazan Dağgülü ise kemiklerin atılı olduğu yerde tarlasının olduğunu belirterek, "Biz tarlalarımızı artık sulayamayacak duruma geldik. Yaz geldiğinde ürünlerimiz susuz kalacak. Çünkü bu pislikten ve kokudan dolayı dereye inip, su alamıyoruz. Burada onlarca kesilmiş at var. Biz artık bu kokudan duramayacak hale geldik. Bu at ve eşeklerin buradan kaldırılmasını istiyoruz. Bu at ve eşekleri gece saatlerinde getirip bıraktıktan sonra bir şekilde kaçıyorlar. Bunlar kimliği belirsiz kişiler tarafından bırakılıyor. Sabah uyandığımızda bu görüntüyle karşılaşıyoruz" diye konuştu.

'KÖPEKLER SALDIRIYOR

Nusrettin Dağgülü da rahat bir şekilde çiftçilik yapamadıklarını anlattı. Dağgülü, "Çocuklarımızı okula götürdüğümüzde köpekler at eti yemeğe geldiği için bölgelerini korumak amacıyla saldırganlaşıyorlar. Bizlere saldırıyorlar. Bu dereye bu leşler boydan boya atılıyor. Maalesef bütün tarlaların önünde bu leşler var" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA